Wątek: Mumia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-02-2006, 19:50   #3
Ratkin
 
Ratkin's Avatar
 
Reputacja: 1 Ratkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwu
Na stronce wydawcy /ISA/ już ze dwa razy robiono promocje i wyprzedawano stary WoD za bezcen, drugą edycje mumii też tam widziałem fakt ;] Niedawno miałem ją w łapskach i musze stwierdzić że jak na mój gust jest bardzo czuć że jest to dodatek do Wampira lub Wilkołaka ale w tej kategori jest naprawde dobry. Zwłaszcza jak nietrudno się domyślić jako dopełnienie do sag o Setytach Ogólnie dobrze wpasowuje się do drugiej edycji, choć naprawdę ciężko mi wyobrazić sobie granie taką postacią - mumia do 2ed jest jeszcze istotą która utrzymuje mniej lub bardziej świadomość sprzed kilku tysiącleci, nawet zakładając problemy z pamięcią itd., to słabo mi to pasuje na postać gracza ;/ Czytałem za to Mummy: Ressurection wydaną do edycji revised, tam mumie przeszły holocaust i odprawiono nowy rytuał żeby ratować resztki ich dusz - takie resztki wtapiają się w dusze niedawno zmarłych śmiertelników, którzy po odrodzeniu mają najsłabszy element ich duszy zastąpiony silną częscia duszy kogoś sprzed kilku tysiącleci... pomysł nawet dobry, tylko zalatuje oczywiście schematem, jak u innych istot z tego świata np. fomory w wilkołaku czy - w zasadzie też - odmieńce. Stety/niestety w naszym rodzimym języku mamy tylko edycje drugą...
Zastanawia mnie w kwesti gry w Mumie jeden fakt; sesje dla jednej lub pary mummi czy mumia jako rodzynek w drużynie wampirów lub garou... przy drugiej opcji zachodzi problem co śmieszne śmierci postaci - mumia to fizycznie niemal zwykły śmiertelnik /nie chciałbym wyjść na osobę która robi z WoD hack'n'slash/ i o zejście w wypadku takiego nietrudno ;/ a wtedy owszem, mumia gra dalej, ale zanim sie odrodzi minie trochę czasu, a jesli grać nią w zaświatach /a jakże/ to drogi graczy mogą się drastycznie rozejść..
Dlatego też uważam mumię raczej za postać pod sesję z okresloną fabułą, pisaną ściśle pod dane postacie, więc raczej nie bardzo do sesji z cyklu; dobra to kto kim gra bo musze dograć fabułe ;D Ale jeśli była by możliwość to przyznaje że zagrałbym bardzo chętnie

Tak, wiem, przydługi ten post ale to mój pierwszy i w ogóle, przejdzie mi ;D
 
Ratkin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem