Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2009, 01:02   #13
wujass
 
Reputacja: 1 wujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znany
Opis i działanie jakie ma w książkach i bitewniaku jest żenujący. Jakiś tam monster (to było bodajże w Duchach Gaunta ?) dostaje dziesiątki/setki postrzałów z lasgunna nie robiąc sobie tym kłopotu rozrywa gwardzistów ,dopiero granat włożony do gęby niszczy go ostatecznie.
Według mnie można by zmienić niektóre bzdury ,a świat ciągle byłby ciekawy/klimatyczny/heroiczny wstaw dowolne.
Po prostu mamy tutaj doczynienia z totalnym niedocenieniem broni strzeleckiej na rzecz zgrzewnej walki wręcz ,szarżowaniu na umocnione pozycje i sporo innych bzdur - I wojna światowa się kłania, tyle że tam siła ognia była o wiele mniejsza, nie wspominając o braku lotnictwa, pojazdów opancerzonych/czołgów. Tam odbywały się ataki na okopy ,a mimo tego straty po stronie atakującego były olbrzymie.
Oczywiście nie myślę ,że WH40K nie powinno istnieć, bo dużo gierek w tym universum naprawdę daje radę, tylko osobiście uważam ,że powinno się tam wrzucić więcej logiki, głównie jeśli chodzi o sposób prowadzenia wojen
(bo sam wygląd społeczeństwa w tej formie podoba mi się, hehe silna władza to jest to).
 
wujass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem