Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-07-2009, 09:53   #1
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
[Archiwum] "Hej szable w dłoń..."



Konkurs ten jest w prostej linii kontynuacją "Konkursu wiedzy o Trylogii" w rozszerzonej po prostu wersji.
Tamten niestety po prostu się już wypalił, coraz trudniej o pytania, a te staja się coraz bardziej specjalistyczne, a nie o to chodzi.

Powziąłem więc decyzję o zamknięciu go i stworzeniu w jego miejsce nowego.

Pytania powinny dotyczyć tego co w Polsce i Europie wydarzyło się u schyłku wieku XVI i w czasie trwania wieku XVII (mogą znaleźć się tu pytania z literatury (z Trylogii również), sztuki, obyczajów, historii itp. Liczę tu jak zwykle na rozsadek uczestników).

ZASADY KONKURSU :

Po trafnej odpowiedzi, szczęśliwiec któremu się ta sztuka udała zadaje następne pytanie. Nie jest powiedziane kiedy ma ono paść (godzinę, dwie czy tez 23 godziny po uprzednim) byle nie później niz 24h po zadaniu poprzedniego.

W ciągu doby można dwa razy udzielić podpowiedzi, jeśli nikt nie odpowie, pytanie zadaje prowadzący (czyli ma skromna osoba lub Kerm, który przejmuje pieczę nad konkursem w razie mojej nieobecności).

Może paść tylko jedna odpowiedz (kolejna po podpowiedzi autora pytania)

Konkurs trwa do 31 VII, do północy (do tej godziny musi paść ostatnie pytanie).

Ma skromna osoba podejmuje się zliczenia punktów i ogłoszenia zwycięzcy Sarmatą, bądź też Białogłową lipca i ugoszczeniu (niestety tylko symbolicznym) jakimś zacnym kordiałem.

Konkurs zamierzony jest na razie na okres wakacyjny (dwie edycje : lipiec i sierpień)


Zatem pytanie 1

Jak nazywano styl walki kawalerii zachodniej polegający na wyjeżdżaniu przed front regimentu kolejnych szeregów, oddawaniu salwy, po czym wycofywaniu się w głąb formacji ?
 

Ostatnio edytowane przez Arango : 05-07-2009 o 10:14.
Arango jest offline