Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-07-2009, 22:04   #1
Zu
 
Reputacja: 1 Zu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłość
Zmiana ikonki Firefoxa

Naszedł mnie dziś kaprys, by zmienić sobie ikonkę firefoxa na coś innego. Zrobienie z tego ikony, a następnie podmiana ikon dla skrótów nie jest żadną sztuką i zajęła mi krótką chwilę. Ciągle jednak pozostaje jeden problemik - program sam w sobie nadal korzysta z oryginalnej ikonki. A mnie ciekawi czy i tę da się jakoś zmienić. (W sumie fajnie by było wiedzieć czy także nazwę programu da się jakoś zmienić. )

Przy okazji się zapytam: w jaki sposób mogę zrobić w ikonce przeźroczyste tło? Dotychczas korzystałem z metody: przeskaluj obrazek do 32x32, zapisz gdzieś, w IfranView zmień mu rozszerzenie na ico. Kiedy wykonuję obrazek na białym tle, to zawsze ikona ma białe tło, a jak wykonuję na przeźroczystym tle, to w ikonie robi się czarne tło. Co mogę z tym fantem zrobić?
 
Zu jest offline