Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-07-2009, 22:54   #2
Zu
 
Reputacja: 1 Zu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłość
Pomysł wydaje mi się ciekawy. Nie udało mi się zastać na GG (chyba, że bywasz na ogół na ukrytym?), więc podam swoje pytania tutaj.

1) Wśród wymienionych ras jest pół-wilk. Jak on dokładnie wygląda? Jak zwykły, nieco bardziej owłosiony człowiek, czy też ma zwierzęcą głowę, ogon i skórę pokrytą sierścią? I jeśli tak, to czy jest możliwość rozważenia rasy pół-kota?

2) Czy w Arcanum mogą być tylko osoby dobre, czy też mogą być osobniki, które jako takie są złe i egoistyczne (choć się z tym kryją), ale mają kasę i nie podobało im się krycie w ciemnych, brudnych zakątach, jak to mają w zwyczaju Diabły?

3) Czy krasnoludowie mieszkają w podziemnych metropoliach i budują tam godne podziwu systemy kanałów oraz łazienek?

4) Dlaczego halfling nie jest po prostu niziołkiem?

5) Czy magię powietrza można dość wszechstronnie wykorzystywać? Np. móc nakłaniać cząsteczki powietrza, by nacisnęły na zapadki w zamku i otworzyły drzwi, albo żeby wyciszyć swoje kroki? I czy można latać?

I jeszcze mam trzy drobne uwagi:

- "Tę", a nie "tą". "Tą" piszemy tylko wtedy, gdy wyraz kończy się na "ą". W innym przypadku jest "tę". Tę głowę, tę myśl, tę rzecz...

- Prosiłbym, by "ork" w liczbie mnogiej odmieniać "orkowie", a nie "orki". Orki to takie ssaki morskie. Poza tym używanie formy "orki" jest, moim zdaniem, przejawem swoistego tumiwisizmu ze strony piszącego, a także, bez urazy, lekkiej ignorancji dla tematu.

- Parę razy zdarzyło Ci się bez większego sensu napisać jakiś wyraz rozłącznie, mimo że powinien być pisany razem. Jednym przykładem jest "co raz" (powinno być razem), a drugim "Arcy diabeł" (moim zdaniem powinno być razem).

Oczywiście proszę nie brać tych uwag mocno do siebie. Zwykłe zboczenie zawodowe.
 

Ostatnio edytowane przez Zu : 16-07-2009 o 23:32.
Zu jest offline