Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-07-2009, 11:36   #4
Zu
 
Reputacja: 1 Zu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłość
Ja tylko dodam od siebie jedną rzecz. Z zasady unikam wszystkiego, co ma "18+" w tytule. Wychodzę z założenia, że ten znaczek ma mnie informować "ten temat/sesja/łatewer MOŻE zawierać takie elementy", abym z góry wiedział, że to nie miejsce dla mnie. To rodzaj ostrzeżenia, które pozwoli mi uniknąć przeczytania lub zobaczenia czegoś, czego wolałbym nie widzieć/czytać. Bez tego ostrzeżenia, mogę "wdepnąć" w to coś, zupełnie się tego nie spodziewając (w każdym razie gdybym nie przeczytał jakiegoś ostrzegającego wyjaśnienia na samym początku). Dlatego uważam, że ów znaczek jest potrzebny - jako ostrzeżenie przed treściami, z którymi być może wcale nie chcę się zapoznawać.

Co do reszty - zgadzam się. Poczucie dobrego smaku przede wszystkim. O wiele lepiej jest coś "zasugerować" lub opowiedzieć wymijająco, żeby czytelnik sugerował się jedynie wyobraźnią i swoimi podejrzeniami. Za przykład weźmy szczegółowy opis, jak ktoś podchodzi do przykutej do stołu ofiary i zaczyna wywiercać jej wiertarką dziurę w ręce, rozchlapując krew dookoła i wzniecając symfonię wrzasku. Czy nie lepsze byłoby powiedzieć, jak osobnik z wiertarką powoli zbliża się do krzyczącej rozpaczliwie ofiary i uśmiecha się szatańsko, a wtedy przeskoczyć do jakiegoś innego wątku, pozwalając czytelnikowi jedynie się domyślać co się tam stało?
 
Zu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem