Wątek: Mrokopedia?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-08-2009, 16:00   #6
Lunar

Lunar's Avatar

Reputacja: 363 Lunar jest po prostu świetnyLunar jest po prostu świetnyLunar jest po prostu świetnyLunar jest po prostu świetnyLunar jest po prostu świetnyLunar jest po prostu świetnyLunar jest po prostu świetnyLunar jest po prostu świetnyLunar jest po prostu świetnyLunar jest po prostu świetnyLunar jest po prostu świetny
Jeśli chodzi o mnie, mój zakres wiedzy i pisarstwa ogarniałby:

- Demon - całość
- Mag - głównie Technokracja oraz niezwiązane z Wojną Wstąpienia wiary (jak np. magowie z Afryki, wysp Oceanii, Indii, Mezoameryki, czy koła podbiegunowego)
- Wilkołak -> w szczególności Changing Breeds, opisałbym wizje i mity świata względem niemal każdej
- Łowca - niedoceniany acz czadowy; znach ich Kreda, ich język symboli mógłbym opracować po polsku i to w sumie całość ich odmienności, bo reszta to związki z innymi settingami
- Wampir -> jedynie Kindred of Ebony Kingdom (afrykańskie wampiry)
w takiej kolejności
- Mumia -> okiełznałem jako najłatwiejsze to co ponoć jest najtrudniejsze, czyli geografia. Za to słabo znam Zaświaty i egipskie bibeloty w pryzmacie świata mroku
Specjalizacje:
- Technokracja -
- Bliski Wschód - magowie, łowcy, mumie, zwierzaki, wszystko poza wampirami
- Afrykański świat mroku - wampiry, zwierzaki, Hebanowe Królestwo
- Azjatycki świat mroku - znam go jedynie od strony zmiennokształtnych. Uważam wręcz, że ta wiedza o duchach tej ziemi to wiedza potężniejsza niż ta, którą operują kuei-jini ale mogę się mylić. Znam także ich wersję Technokracji (5 Smoków).

Uważam, że Ratkin ma niesamowitą uzupełniającą mnie wiedzę z Wampira.
Migdael za to ponoć przeszyła na wylot Changelinga i mogłaby mnie uczyć
Oboje oni zaś opanowali Wraitha, którego ja jedynie lizałem po powierzchni (choć robiłem to mnóstwo razy, to nigdy nie wgłębiłem się na amen). Wraz z opisywaniem Afryki, czy Azji, ważne jest wzięcie pod uwagę ich odmian Shadowlandsów, Zaświatów.

Taka wiki pokazałaby np. graczom cross-overowo (w pozytywnym znaczeniu) czego się spodziewać

Na przykład w Afryce: co tam można się spodziewać. I zobaczą, że to nie jest nudny i pusty ląd. Że tam ziemia kipi od prastarych ruin i świątyń w Etiopii i po imperium Oyo. Że wampiry żywią się na codziennie umierających ciałach ludzi padłych z głodu. Że ziemia ta wycierpiała i wsiąkła najwięcej krwi, przez co zmiennokształtni są wyjątkowo agresywni. Sawanny pełne kotów. Północ z resztkami wilków i szakali. Rzeki pełne krokodyli i ogromnych jak anakondy, węży. Czy też oczywiście szamani i magowie (niezwiązani z popularnymi Mówcami Marzeń z podstawowego Maga) Zachodniej Afryki.

ot taki przykład

Chciałbym także, aby taka wiki mogła być polską bazą danych o podręcznikach woda niczym White Wolf :: Pen & Paper RPG Database Żeby poszukujący wiedział, gdzie czego szukać. <yes>

Lunar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem