Wątek: Mrokopedia?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-08-2009, 16:00   #6
Lunar
 
Lunar's Avatar
 
Reputacja: 1 Lunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumny
Jeśli chodzi o mnie, mój zakres wiedzy i pisarstwa ogarniałby:

- Demon - całość
- Mag - głównie Technokracja oraz niezwiązane z Wojną Wstąpienia wiary (jak np. magowie z Afryki, wysp Oceanii, Indii, Mezoameryki, czy koła podbiegunowego)
- Wilkołak -> w szczególności Changing Breeds, opisałbym wizje i mity świata względem niemal każdej
- Łowca - niedoceniany acz czadowy; znach ich Kreda, ich język symboli mógłbym opracować po polsku i to w sumie całość ich odmienności, bo reszta to związki z innymi settingami
- Wampir -> jedynie Kindred of Ebony Kingdom (afrykańskie wampiry)
w takiej kolejności
- Mumia -> okiełznałem jako najłatwiejsze to co ponoć jest najtrudniejsze, czyli geografia. Za to słabo znam Zaświaty i egipskie bibeloty w pryzmacie świata mroku
Specjalizacje:
- Technokracja -
- Bliski Wschód - magowie, łowcy, mumie, zwierzaki, wszystko poza wampirami
- Afrykański świat mroku - wampiry, zwierzaki, Hebanowe Królestwo
- Azjatycki świat mroku - znam go jedynie od strony zmiennokształtnych. Uważam wręcz, że ta wiedza o duchach tej ziemi to wiedza potężniejsza niż ta, którą operują kuei-jini ale mogę się mylić. Znam także ich wersję Technokracji (5 Smoków).


Uważam, że Ratkin ma niesamowitą uzupełniającą mnie wiedzę z Wampira.
Migdael za to ponoć przeszyła na wylot Changelinga i mogłaby mnie uczyć
Oboje oni zaś opanowali Wraitha, którego ja jedynie lizałem po powierzchni (choć robiłem to mnóstwo razy, to nigdy nie wgłębiłem się na amen). Wraz z opisywaniem Afryki, czy Azji, ważne jest wzięcie pod uwagę ich odmian Shadowlandsów, Zaświatów.


Taka wiki pokazałaby np. graczom cross-overowo (w pozytywnym znaczeniu) czego się spodziewać

Na przykład w Afryce: co tam można się spodziewać. I zobaczą, że to nie jest nudny i pusty ląd. Że tam ziemia kipi od prastarych ruin i świątyń w Etiopii i po imperium Oyo. Że wampiry żywią się na codziennie umierających ciałach ludzi padłych z głodu. Że ziemia ta wycierpiała i wsiąkła najwięcej krwi, przez co zmiennokształtni są wyjątkowo agresywni. Sawanny pełne kotów. Północ z resztkami wilków i szakali. Rzeki pełne krokodyli i ogromnych jak anakondy, węży. Czy też oczywiście szamani i magowie (niezwiązani z popularnymi Mówcami Marzeń z podstawowego Maga) Zachodniej Afryki.

ot taki przykład

Chciałbym także, aby taka wiki mogła być polską bazą danych o podręcznikach woda niczym White Wolf :: Pen & Paper RPG Database Żeby poszukujący wiedział, gdzie czego szukać. <yes>


 
Lunar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem