Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-08-2009, 20:02   #21
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Wiesz, mnie Wiedźmin jako książka bardzo się podoba, ale to już wchodzimy na indywidualne upodobania dotyczące stylu pisania oraz upodobania do książek
Mnie podoba się Wiedźmin, a męczy inna książka, także na takie tematy ciężko dyskutować, lecz z pozostałą częścią się zgadzam

1. Moim zdaniem wystarczyłoby wprowadzić kilka dodatkowych zbroi, nawet jeśli nie dzielić na elementy.
Jak sobie przypominam, Geralt kupował właśnie kurty, a jak wiemy, jest to jedna część. No, chyba, że dodamy jeszcze rękawice.
Myślę, że to powinno wystarczyć, by nie stworzyć kolejnego Diablo.

2. Z kolejnym punktem się zgadzam. Dałoby to duże rozgałęzienie fabularne, czyli wiele dodatkowych godzin grania.
Osobiście bardzo lubię tych mutantów, ale podjąłbym się czarodzieja/-ki. Może Krasnolud, Elf czy Lancknecht. Może Niziołek lub Gnom.
Tak naprawdę zadowoliłbym się wyborem: Wiedźmin/Czarodziej/Lancknecht.

3. Ja jednak w walce bym coś zmienił. System ten sam, ale poprawki graficzne. O co mi chodzi? O to, żeby pierwszy cios był inny, generowany losowo. To samo z drugim i tak dalej.
Tym bym się całkowicie zadowolił, choć efektowniejsze byłoby kilka pierwszych ciosów i dostosowywanie się do pozycji przeciwnika.

4. Moim zdaniem Wiedźmin próbowałby znaleźć inne wyjście z sytuacji. Kiedy Geralt stawał przed wyborem między jedną i drugą "drogą", zazwyczaj wybierał trzecią. Znajdował inne wyjście.
Może ukryty wybór, który uaktywni się, jeżeli stanie się "coś" lub zrobi "tak, a nie inaczej"?

5. Jakby posiedzieć i pomyśleć to można znaleźć kilka ciekawych wstępów do rozwinięcia w kolejnej części.
Myślę, że najbardziej oczywistym jest sprawa Wiedźmina zabitego w ostatnim filmiku. Moim zdaniem właśnie po to został tenże fragment wprowadzony.

Poza tym, nie wiem jak was, ale mnie denerwowało to, że Coleman wygląda tak samo jak część oprychów. Ten sam strój, ta sama twarz, ten sam sposób poruszania się.
Denerwowało mnie to, że Declan był identyczny jak reszta opasłych ludzi.
Różnorodnością ludzi chodzących po mieście, gra nie zachwyciła.
Z resztą o tym już wspominałem.

Oprócz Wyzimy, w której wypadałoby dodać tereny Dzielnicy Zamkowej oraz Zamku Królewskiego, mógłby też znaleźć się Tretogor czy Vengerberg. Przykładowo.
Zdaję sobie sprawę z tego, że taka kreacja mogłaby potrwać, ale... ja gotów bym był poczekać

Dodatkowo nie wysilili się, tworząc wilkołaka. Najbardziej wadliwa była jego sierść.

I jeszcze jedna, irytująca sprawa. Brak skoków. Czy kogoś wogóle nie męczyła konieczność obchodzenia płotu, sięgającego Geraltowi do kolan? Żeby Wiedźmin mógł poruszać się tak, jak na filmikach

O większości kwestii wspominałem już wcześniej. Teraz mam do dodania to, co zauważyłem.

To, co mamy do powiedzenia o wadach. Tak jakby... Żaden z błędów nie jest fundamentalny. To, o czym wspominamy, daje szerszy wachlarz rozwiązań, nowe możliwości i wyzwania dla programistów. Daje wiele nowych możliwości, ale, mówiąc obrazowo, uwagi dotyczą poszewki poduszki. Sama poduszka jest świetna, choć poszewka mogłaby być lepsza.

Takie jest moje zdanie
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem