Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2009, 23:24   #7
LMGray
 
LMGray's Avatar
 
Reputacja: 1 LMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnie
Cytat:
Napisał LMGray Zobacz post
Następnie dokładnie przewidział jak będzie przebiegać lądowanie w Normandii, wiedział gdzie skupić wojska i co zrobić, a kiedy przesłał te informacje Hitlerowi... ten kazał mu się wycofać i uznał, iż na pewno tak nie będzie. A tydzień później przysłał kilku funkcjonariuszy SS, którzy kazali Rommlowi popełnić samobójstwo.
Być może dokonałem jakiś błędów w stylistyce wypowiedzi, ale nie chodziło mi o przegraną kampanię w Afryce (de facto, głównie dlatego, iż Hitler nie dostarczył odpowiedniej ilości benzyny i czołgi stanęły niemogąc wyprzedzić wojsk alianckich), tylko odmienne zdanie na temat lądowania w Normandii oraz obronę Rzeszy, którą chciał prowadzić w zupełnie odmienny sposób niż Fuhrer.
Chciałem jeszcze rozpisać się na temat owej kłótni z von Rundstedem i starać się wykazać geniusz Rommla, ale to chyba nie jest tematem tej dyskusji, więc już nie przerywam.

Pozdrawiam
 
__________________
"Niektórzy patrzą na świat i pytają: Dlaczego?
Inni patrzą na swoje marzenia i pytają: Dlaczego nie?"
George Bernard Shaw
LMGray jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem