Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2009, 12:58   #30
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Wojto, powiedziałem przecież, że kurty, ewentualnie rękawice
I to nie takie, które mają +1 do braku wyobraźni.
Ba! Ja nawet nie wspominałem o żadnych właściwościach magicznych, a jeżeli tak, to prosiłbym o podanie miejsca, gdzie to zrobiłem. Niezwłocznie poprawię i przeproszę.
Przykładowo (chciałbym zaakcentować to słowo), kolejna z kurt mogłaby być zaprojektowana specjalnie dla Wiedźminów. Owa zbroja mogłaby dawać większą swobodę ruchów stosunku do tej, która jest noszona. To z kolei poprawiałoby szybkość reakcji, przekładającą się na szybkość uników czy parowania, ewentualnie ataków.
To tylko przykład, bo mogłaby mieć chociażby większą liczbę miejsc na eliksiry (korzystając z pomysłu twórców).
Poza tym wspomniałem o kilku. Może dwóch, trzech czy czterech więcej, dodając, rzecz jasna, trudności związane z ich zdobyciem.
Dajmy na to, kurta robiona na zamówienie, będzie kosztowała tyle, że gracz będzie się zastanawiał skąd wziąć tyle pieniędzy, jeżeli już podejmie decyzję, iż nie będzie czekał na okazję do zdobycia kolejnej zbroi.

Argument, że jest to gra o Geralcie, jest, mówiąc bez ogródek, bez sensu. Już wyjaśniam czemu. Saga Andrzeja Sapkowskiego jest o Wiedźminie, nieprawdaż?
Biały Wilk jest głównym bohaterem i to nie podlega dyskusji.
Jednakże pomimo tego, że jest to książka o Wiedźminie, przypomnijmy sobie, ile to razy była o Wiedźmince. Ile razy to Ciri była bohaterką opowieści? Dużo, prawda?
Dodam również, że mniejsze rólki dostali również: Jaskier, Yennefer z Vengerbergu, Triss Merigold, Maria Barring, Cahir, Jarre.
Mogę wymieniać dalej: Nenneke, Shani, Iola Druga, Milo Vanderbeck, niziołkowie z Biberveldtów, Crach an Craite, bodajże była również Calanthe, a ponad wszelką wątpliwość Dijkstra, Emhyr var Emreis, Sefan Skellen, Vattier de Rideaux, Declan Leuvaarden, Fringilla Vigo, Assire var Anahid, królowie północy, Esterad Thyssen, Filippa Eilhart, Keira Metz, Francesca Findabair, Vilgefortz z Roggeveen, Rience, Tissaia de Vries.
Myślę, że wystarczy. W mniejszym lub większym stopniu oni również byli bohaterami przynajmniej fragmentów.
Przede wszystkim, jak się rzekło, Cirilla z Cintry, której udział przypadł nie mniejszy niż Geraltowi z Rivii.
Stąd też rodzi się moje pytanie. Czemu inna postać nie mogłaby być? Przecież nie dlatego, że gra z założenia miała być o Geralcie, którym, nota bene, i tak najchętniej zagrałbym w kolejnej części.

Dokładnie, chodziło mi o nowe animacje, zaś dodanie Heliotropu byłoby dobrym pomysłem. Jeśli chodzi o zastosowanie znaku, to miałby on sens, gdyby w walce Magowie mieli więcej czarów. Wtedy znak Heliotropu przydałby się

Ja, że tak powiem, nie znam edycji bez rozszerzenia i wnioskuję, iż poprawka była rzeczywiście "trochę"

Pływania nie musi być, byleby płytki strumyk można było przekroczyć suchą nogą, zaś małą rzeczkę przekroczyć, wypatrując bród.
Skoki też nie muszą być, byleby nie było niskich, nieprzekraczalnych płotków i murków. W innym wypadku lepiej by było, żeby były. Nadałoby to grze nieco realizmu.
Posłużę się przykładem jaki dał Wojto. Jaki bandyta obchodziłby płotek, by dogonić ofiarę znajdującą się po drugiej stronie? Według mnie? Ślepy i bez nóg.

O tego typu stworzonych postaciach myślałem. Mamy do wyboru trzy sloty. Przykładowo: Geralt z Rivii, "imię i nazwisko młodego Wiedźmina", "imię i nazwisko młodej czarodziejki" + obrazy tychże postaci.
I tutaj można by było tworzyć jakieś powiązania fabularne pomiędzy postaciami

Co się tyczy kolejnej amnezji Białego Wilka, to mogłoby jej nie być. Co myślicie o umieszczeni go w środowisku silniejszym niż ten świat? Może Wieża Jaskółki i Avallac'h? A może zadania trudniejsze, typu walka z Nosferatem, mantikorą czy gryfem? A może droga Coena?
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem