Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-08-2009, 20:08   #5
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Tylko czy próbujesz objąć te zjawiska w skali procentowej. Pamietajmy ciągle, ze jednak panów bawiących się w RPG jest znacznie więcej niż pań. Robiąc statystykę na oko, wychodzi mi coś takiego:
Ze 100% graczy tylko 10-20% to kobiety.
Ze 100% schematycznych postaci (czyli silnych mężczyzn/piennych kobiet) tylko 20% wychodzi poza schemat, a jakieś 5% może ten schemat łamie.
Teraz spójrzmy jaki to będzie w takim razie odsetek postaci kobiecych na gruncie wszystkich bohaterów pbf w ogóle ? Znikomy. Nie znaczy to jednak, że przy stosunku procentowym płci gracza do wyboru postaci, panowie wychodzą "lepiej".
Sam zauważyłeś Komtur , że wśród bandy orków i goblinów zwykle jest seksowna mroczna elfka - wszystkie te postacie wpisują się bowiem w schemat.
Pokaż mi raczej drużynę złożoną ze zniewieściałych bardów czy pucułowatych kupców, którzy wysługują się pomocnikami we wszystkim.

Wszystko też rozbija się o element grywalności (bo możesz grać otyłym zjadaczem hamburgerów, ale co dalej?) i sam fakt, że fabuła sesji zwykle opiewa wydarzenia niezwykłe, ekstremalne, którym zwykły człowiek nie byłby w stanie stawić czoła.

Edit: Trochę chyba mnie nie zrozumiałeś. Jednak, że abishai świetnie zobrazował o co mi chodzi, nie będę wrzucać kolejnego posta.
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 28-08-2009 o 20:30.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem