Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-08-2009, 01:19   #2
Zu
 
Reputacja: 1 Zu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłość
Skoro już zostałem na innym forum zmuszony do przejrzenia, podkreślenia błędów i wydania opinii, wkleję to po prostu tutaj:

Cytat:
parę ożywieńców, a ja musiałem biec parę minut za jakimś szczurem
Powtórzenie.

Cytat:
- Mówię tak głośno? - spytał
Brak kropki.

Cytat:
Mam słyszeć wszystko nawet gdy coś jest ciche.
Brak przecinka po "wszystko".

Cytat:
w jej tonie było coś jak użalanie się nad sobą, ale zarówno Atsu jak i Chordag wiedzieli, że Jaya nie ma nic przeciwko owej robocie. Po prostu lubiła to użalanie się
Duża litera na początku i kropka na końcu zaznaczonego fragmentu.

Cytat:
po tych słowach wyskoczyła ponad wejście do kryjówki i wciągnęła się zwinnie na górę.
Duża litera.

Cytat:
powiedział Atsu, jakby nagle doznał olśnienia
Kropka.

Cytat:
to na zwój na który wskazywał.
Zamieniłbym na "to na wskazywany przez siebie zwój".

Cytat:
Bez ciebie nie zwróciłbym na to uwagi ale...
Przecinek po "uwagi".

Cytat:
Sidian parę sekund poświęcił na wpatrywanie się na miejsce wskazane przez Chordaga - tak, gnoll był niezwykle doświadczony w znajdywaniu porzuconego uzbrojenia - aż w końcu dostrzegł specyficzne linie składające się na ostrze.
Powinieneś to inaczej sformułować. Chwilę mi zajęło zorientowanie się jaką formę chciałeś uzyskać.

Cytat:
- Znam tą broń.
TĘ!!!

Cytat:
którą szlachta wymyśliła żeby straszyć dzieci?
Przecinek po "wymyśliła".

Cytat:
groźnie wyglądający nie nadający się do niczego dwuręczniak?
Przecinek po "wyglądający".

Cytat:
Gdyby ktoś cię z takiego uderzył nie żyłabyś po jednym ciosie!
Przecinek i słowo "to" po "uderzył".

Cytat:
bo takie ostrze nie wymaga masy żeby zabić.
Przecinek po "masy".

Cytat:
albo "jak smok z hydrą" brzmiałoby głupio. - odrzekła Jaya.
Zbędna kropka. Część po myślniku stanowi fragment tego samego zdania.

Cytat:
ze dwóch koboldów
Ten moment zgrzyta... dodałbym "co najmniej" przed "ze".

Cytat:
stojącego po przeciwnej stronie w walce.
Zamieniłbym na "stojącego w tej walce po przeciwnej stronie".

Cytat:
Życie cenię trochę bardziej niż parę dodatkowych informacji, które moglibyśmy wycisnąć z tych listów. - warknął Atsu, wyciągając ręce w stronę ogra.
Kolejna zbędna kropka.

Cytat:
co mogło być związane z magią - na próżno.
Rozbiłbym na dwa zdania.

Cytat:
Truchło ogra błysnęło bladym fioletowym światłem i podniosło się na nogi.
Przecinek po "bladym".

Cytat:
Jaya wskoczyło na drzewo
Ekhm...

Cytat:
- Powiedzcie mi, w którego rzucać!
Zbędny przecinek.

Cytat:
- Wrócę silniejszy. - wydusił z siebie człek, padając na ziemię w kałuży krwi.
Zbędna kropka.

Cytat:
- Kolejny idiota, który uwierzył w obietnice nieśmiertelności i potęgi. - sidian był wyraźnie zniesmaczony.
Duża litera.

Cytat:
- Powinniśmy się stąd wynosić. Zaraz przybiegnie więcej. - rozglądała się gorączkowo po okolicy.
Tamtą kropkę bym wywalił, zaś "rozglądała" zamienił na "stwierdziła, rozglądając".

Hm, hm, hm. A werdykt?

Za szybko przechodzi do walki. Powinno to następować wolniej i bardziej płynnie, z narastającym poczuciem dramatyzmu. Sama walka też trwa za krótko, powinna być rozpisana rozleglej, z większą ilością szczegółów. Do tego brakowało mi tu większej ilości wyrażania uczuć i ekspresji postaci - za mało ich w stosunku do samych dialogów. No i końcówka sprawia wrażenie, jakby całość była urwana w połowie.

EDIT: Ale, żeby nie było, że tylko wytykam błędy: czytało się fajnie, jest specyficzny klimacik, zaś postacie są charakterystyczne.

Nie było źle, ale mogło być lepiej.
 

Ostatnio edytowane przez Zu : 30-08-2009 o 02:07.
Zu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem