Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-08-2009, 12:33   #1
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Kłopotliwa przesyłka-komentarze

Kilka informacji i zasad na początek.
1) Tekst mówiony zaznaczać kursywą , myśli też wyraźnie odróżniać.
2) Tempo sesji to jeden post w tygodniu. Będę informował do kiedy trwa tura.
3) Walka toczyć się będzie tak jak na wszystkich moich sesjach, wy deklarujecie taktykę działania, ja robię wszystkie rzuty i opisuję wynik. Przeciętnie walka trwa dwa , góra trzy posty. Jak to wygląda w praktyce? Na moim profilu wypisane są sesje które prowadzę/prowadziłem.. Co prawda zakładam, że sprawdziliście u jakiego MG chcecie grać. Gdyby jednak było inaczej, to radzę sprawdzić...żeby potem nie było rozczarowań.
4 ) PDki dostajecie w tej sesji za:
a) posty...każdy post jest wart tyle PDków ile włożono w niego pracy (min 1 PD)
b) pokonanych przeciwników/ przeszkody. PDki dostaje się nie tylko za zabicie goblina, ale nawet za przekonanie kupca do obniżenia ceny towaru. Nie są to jednak PDki za rzuty kostką MG. Tekst w stylu „próbuję przekonać kupca”, nie daje PDków, w dodatku nawet z wysoką charyzmą może zakończyć się porażką. Bowiem żaden kupiec nie daje kredytu za piękną buźkę. Trzeba do tego jeszcze argumentów.
c) pomysłowość...W przypadku walki z przeciwnikiem, najwięcej PDków dostaje ten, którego taktyka przyczyniła się w znaczącym stopniu do pokonania wroga / przeszkody. A nie ten kto zadał zabójczy cios...Jak już wspomniałem, nie daję PDków za szczęśliwe rzuty kostką.
5) Udało mi się dołączyć do gry Latilen w postaci pomocniczego mistrza gry. Latilen będzie aminowała część NPCów i być może poprowadzi część pobocznych wątków podczas sesji. Jest tak samo nowa w Faerunie jaki w D&D jak niektórzy z was więc jej ewentualne wpadki traktujcie z wyrozumiałością.
6) Wiem że wielu was uzna armatę za dość mało imponującą wunderwaffe. Niemniej pamiętajcie...To nie jest zwykła armata. To pierwsza armata na kontynencie. Zapowiedź rewolucji w wojnach.
7) Dowolna trasa i dowolny sposób oznacza że inicjatywa leży po stronie waszych postaci, choć zdanie kapłanki też należy uwzględnić. Ale zważywszy na to, że jest pierwszy raz na kontynencie, konstruktywnych rad od niej nie oczekujcie
8 ) Pierwsze zadanie jest chyba proste...wyjechać z miasta Waterdeep. Oczywiście gabaryty ładunku jak i czujne oczy straży i szpiegów złodziejskiej gildii czynią to zadanie kłopotliwym

Kolejny post planuję na 7 IX, więc liczę że do 6 IX wszystkie posty będą.
Przyjemnego udziału w grze życzę.

Ps. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie uwagi, pytania sugestie i komentarze... na groźby trochę mniej ale też

Pps.
Zgodnie z życzeniem wstawiam link do pierwszego posta rekrutacyjnego
http://lastinn.info/218172-post1.html ([D&D 3.0/3.5] Kłopotliwa Przesyłka)
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 01-09-2009 o 11:39.
abishai jest offline