Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2009, 23:14   #6
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
Elf uważnie słuchał słów gnomki i kapłana. Owa „armata” rzeczywiście robiła wrażenie. Niezbyt jednak pozytywne. Każdy niemal elf wiedział i słyszał o niepowstrzymanej silne, która napędzała ludzi – ambicji i władzy. Starożytne imperia ludzi, takie jak Nethril zginęło właśnie przez owy pęd ku mocy. Patrząc na machinę i słuchając słów gnomki miał nieprzyjemne uczucie, że historia może się powtórzyć.

Wtedy kapłan Kastus zasugerował, że magowie to przeżytek… na elfiej twarzy pojawił się nieco zirytowany uśmiech, a cienie wokół zgromadzonych poruszyły się niespokojnie.

-Magia to nie tylko salamandry płomienie, nie tylko w gniewie niszczenie. Owszem – potęga i zgliszcza maszyny dziełem, lecz nie - tworzenie . Nie ma nadzoru, nie ma opiekuna. Każdy człowiek, każdy bohater i łotr, każdy – bez wyjątku może użyć maszyny do siania zniszczenia. Kto sieje wiatr, ten burze zbiera. – skomentował słowa kapłana.

- Teu zwać mnie możecie, towarzysze podróży. Plan cienia… świat jest lustrem bez dna, bez końca, bez początku. W myśl nauki świata, plan cienia jest jeno odbiciem, wariacją tego świata, lecz ja pytam: Po czym poznać odbicie? Czy lustro odbija czy jest tylko odbiciem? Plan cienia to ciemność i kształt surowy, plan nasz to światło i wygładzenie prawd. Czy groźny? Z całą pewnością, groźniejszy niźli ulice po zmroku, lecz przejść skrycie byśmy tam mogli, uchronić się przed straży i gildii wzrokiem.
 
Qumi jest offline