Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-09-2009, 22:54   #35
wojto16
 
wojto16's Avatar
 
Reputacja: 1 wojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumny
Cytat:
Gra nazywa się Wiedźmin, saga nazywa się podobnie. W sadze występowało wielu bohaterów. W grze również może być inny niż Geralt.
Nie przeczę, ale argument z tą "mnogością bohaterów" dość bezsensowny jest. Co ma mnogość postaci do postaci grywalnej to ja wciąż nie rozumiem. No i w powieści głównym bohaterem był Geralt, a cała reszta bohaterów (z wyjątkiem kilku postaci) odgrywała role najwyżej drugoplanowe.

Cytat:
Poza tym śmierć Regisa jedynie ułatwia wprowadzenie go do gry. Wystarczy pomyśleć, a już masz zalety. Wysadzenie w powietrze zamku Stygga przy pomocy magii, przyspieszyło proces regeneracji Wampira, który żyje, ale jest słaby. Tu wrzucasz ograniczenia, których stopniowo pozbywa się bohater.
To kolejny przykład, pierwszy z brzegu, a eliminuje niezniszczalność Emiela, na którego obecnie reagują wszystkie istoty wrażliwe na to. Brak możliwości ukrycia się oznacza ciągłą ucieczkę oraz walkę.
Dodając powód, dla którego nie może pozostać ciągle w jednym miejscu (np. pogoń), uzyskujemy pomysł na fabułę.
Ekhm, chyba nie potrafię myśleć, bo żadnych zalet takiego rozwiązania z tego wyłuskać nie zdołałem. W mojej opinii nie ma to żadnego sensu i nie eliminuje wszystkich wymienionych przeze mnie wad gry taką postacią. W MOJEJ opinii. Jakim cudem niby miał szybciej ożyć z powodu zniszczenia zamku za pomocą magii? Zaabsorbował energię magiczną? I nie rozumiem. Przyśpiesza jego proces regeneracji, ale wciąż jest taki słaby. Czemu nie poleżał sobie dłużej pod ziemią w oczekiwaniu pełnej regeneracji sił? No i osłabiony wciąż byłby niezniszczalny. Nie widzę powodu żeby miało być inaczej. Regis nie uczył się raczej używać broni i nie używa jej wcale co dyskwalifikuje go jako bohatera gry rpg.


Cytat:
A co powiedziałbyś na Fringillę Vigo czy Triss Merigold? Oczywiście pomijając kwestię gustu
Fringilla Vigo raczej nie pasuje. Triss mogłaby być jako druga postać do wyboru, ale z drugiej strony też nie byłoby to najszczęśliwsze rozwiązanie.
 
wojto16 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem