Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-09-2009, 00:12   #2
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Tak z miejsca pamiętam jedno, które mnie swojego rodzaju uderzyło... z książki

Kiedy Ciri weszła do Wieży Jaskółki, znalazła się wśród elfiego ludu, który określał się jako Lud Olch, z Królem Olch na czele.
Gdzie nawiązanie?
Otóż istnieje ballada Johanna Wolfganga von Goethego pt. "Król Olch" w której artysta opisuje śmierć dziecka w ramionach ojca jadących na koniu przez las, zaś przez całą balladę chłopak jest kuszony przez tajemniczego Króla Olch obietnicami o zabawie, dobrym domu itp.

No i oczywiście studenckie miasteczko Oxford... znaczy Oxenfurt!

Na razie nic więcej nie mogę wymyślić. Może jutro... może pojutrze... posta edytuję

Edit:
Mówiłem, że coś jeszcze wymyślę!

Więc jest sobie taki ładny utwór Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna".
Dla niewiedzących o czym to jest, spoiler
Balladyna i Alina (jej siostra) miały rywalizować ze sobą o rękę Kirkora, bogatego księcia. W tym celu obie poszły zbierać maliny do lasu - która zebrała więcej, wygrała.
Jednak Balladyna była zbyt żądna wygranej i zabiła swoją siostrę, kiedy ta miała zanieść pełen kosz malin.
Czy jakoś tak

W każdym razie za Balladynę wstawcie Adama z IV aktu gry, za Alinę wstawcie... również Alinę, zaś zamiast lasu z malinami... maliniak na polach. Ta-dam!

W utworze występuje również Goplana, tytułowana Panią Jeziora Gopła. Można nawiązać zarówno do Pani Jeziora w IV akcie gry, jak i do Pani Jeziora z V tomu sagi.
 

Ostatnio edytowane przez Gettor : 30-09-2009 o 00:40.
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem