Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-10-2009, 15:55   #9
TheMan
 
Reputacja: 1 TheMan nie jest za bardzo znany
Ja uważam, że granie w dokładnym świecie diuny mogłoby być... przytłaczające, mając świadomość jak toczyły się losy tego universum w książce... Ciekawszym rozwiązaniem jest stworzenie autorskiego systemu luźno opartego na Diunie, tylko po co skoro "Gasnące Słońca" po paru przeróbkach nadają się do tego idealnie... Podróże kosmiczne niosą podobne ryzyka i tak jak w Diunie zarządza tym gildia, technika i tarcze energetyczne wyglądają identycznie (jedyna różnica - przy ataku energetycznym w tarczę nie występuje eksplozja)... Wystarczy wedle upodobań pozmieniać trochę charakterystyki szlachetnych rodów i obcych, oraz ewentualnie dostęp do techniki.

@Mira - ja też nie mogłem dostać dalszych części Diuny, dlatego siadałem w Empiku na ławeczce i godzinami czytałem. Nawet później wkładałem zakładkę, żeby wiedzieć gdzie skończyłem Mój kumpel powiedział, że to tak, jakbym poszedł do spożywczaka i zamiast kupić jabłko - zjadł je ^^ Ale cóż, jestem tylko biednym studentem, nie stać mnie na kupowanie wszystkich książek które chcę przeczytać ;p A w empiku nikt nie miał nic przeciwko, że przychodzę codziennie i czytam przez kilka godzin
 
TheMan jest offline