Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-10-2009, 16:21   #9
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
A mi brakuje czwartej opcji: żadne z powyższych.

Zacznijmy od pytania, moja odpowiedź zaczyna się od "a do jakiej sesji?" Qumi założył, że niezależnie od systemu nastawienie jest to samo. W moim przypadku nie jest. Nawet w ramach systemu może się rożnić z postaci na postać!

Wszystko rozbija się o umowę między graczami oraz MG. Na forum ten moment nie jest wyeksponowany, dość często rekrutacja przybiera postać "Hej kto chętny na Maga ten do mnie." Brakuje mi rozmowy przed sesją "jaki jest mój Mag", czyli o oczekiwaniach poszczególnych graczy od sesji.

Może się zdarzyć, że mam ochotę na sesje i postać nastawioną na rozterkę nad swymi problemami, albo nastawioną na pokonywanie wyzwań. Różne podejścia, różne postacie. Ale i tak, żadna z tych dwóch opcji nie jest mi szczególnie bliska.

Doskonałość mechaniczna - niespecjalnie mnie obchodzi, jestem leniwy, a cyzelowanie mechaniki wymaga czasu i poświęceń fabularnych (optymalna rasa, optymalne pochodzenie i ścieżka kariery). Trudno mówić o doskonałości.

...aby postać była niezwyciężona (powergaming) - Jako MG mogę powiedzieć, że tego nie da się zrobić. Nawet jeśli gracz dokona cudów mechanicznych to MG może po prostu podbić poziom trudności (dać większego potwora, trudniejszą pułapkę...). Ewentualnie sprawić, że cała ta siła mechaniczna na nic się zda, bohaterowie zostaną oskarżeni o coś strasznego i zamiast potworów będą mordować niewinnych strażników. Szerzej temat poruszono w "Potężne postacie graczy, jak im zagrozić".

Pierwsza opcja pasuje mi średnio, spróbujmy z drugą:

Głębia - O'MG tylko nie to. Od jakiegoś czasu staram się unikać postaci "głębokich". Postać z Głebią jest dobra na opowiadanie, albo solówkę. Jak jest drużyna to zapewne nie będzie czasu na odgrywanie GŁĘBI i wyjdzie śmiesznie.

Bogata biografia postaci - tia... jakoś trzeba się dostać do sesji. Problem w tym, że większość tej bogatej biografi nie zostaje potem użyta, a równie dobrze postać można by rozpisać na kilku a4 w punktach.

Psychologia postaci - O to jets nawet istotne. Tylko jest to jeden z elementów postaci. Ważny, ale nie jedyny.

Klimat - niczym wisienka na torcie. Odwieczny konflikt Klimaciarze vs Powergamerzy. Tylko niech mi ktoś ładnie opisze co to jest ten klimat? A jeszcze lepiej co się stanie gdy w jednej drużynie znajdą się postacie każda w innym klimacie, zaś klimat sesji będzie jeszcze inny?

Na co więc zwracam uwagę:
- Na dopasowanie do sesji. Każda sesja ma swoje założenia. Np. w sesji "wyprawa po skarb" raczej nie znajdzie się tchórz i domator. W sesji w średniowiecznej Europie nie powinien pojawić się Tybetański mnich. Sesja świtą inkwizytora też ma swoje wymogi co do postaci.
- Na spełnienie moich oczekiwań. Zwykle ma się jakieś oczekiwania "w czym moja postać powinna być dobra". Wiąże się to z mechaniką, ale nie oznacza optymalizacji.
- Na drużynę. Przeważnie nie gra się samemu, często jest to drużyna. Postać "mhroczny indywidualista pomiatający i zdradzający na lewo i prawo" może być męcząca dla reszty drużyny.
- Na to by postać była ciekawa. Żeby czytanie jej nie było przykrym obowiązkiem. By chciało się zobaczyć jak sprawdzi się w akcji. Chce by moja postać nie była "kolejnym paladynem" by sę wyróżniała.
- By była inspirująca. Są postacie które same w sobie generują zahaczki do sesji, sceny wyboru, konflikty, dylematy...
- By była spójna. By to jaka jest teraz wynikała z jej przeszłości i nie było zbyt wielu elementów "bo tak".

A przed wszystkim:
By fajnie się nią i z nią grało, i prowadziło.

I tej opcji w ankiecie mi brakuje.
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra

Ostatnio edytowane przez behemot : 05-10-2009 o 16:29.
behemot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem