Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-10-2009, 10:05   #2
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Aby odpowiedzieć na takie pytanie trzeba by wiedzieć coś więcej o samym scenariuszu... i graczach.

Co miało być osnową sesji? Czy gracze raczej mają kierować światem - przez jakieś swoje decyzje zmieniać (usiłować zmieniać) istniejący świat? Czy może raczej z jakichś względów utracili boską moc i muszą coś z tym zrobić? Czy w końcu - mają swój boski światek i zajmują się własnymi sprawami i intrygami?

Druga sprawa to sami gracze - tak samo jak postacie mocne można dać tylko dobrym graczom, tak - IMHO - postacie bardzo mocne można dać tylko bardzo dobrym graczom.

Takie sesje szybko mogą się zmienić w farsę:
- Ha, ha, zniszczyłem Amn! i co mi zrobicie?!?
- Stwarzam czeluść pochłaniającą Twoich wyznawców!
- Wskrzeszam wyznawców!


Co chwila widać prośby o sesję "dla paczek", więc może wystarczy klimat przygód epickich? Boskość pozostawmy sobie na deser...

Ponieważ nie ma ankietki - głosuję: "nie, dziękuję". Pomysł może nie jest szalony, ale dla mnie ma zbyt wiele znaków zapytania, aby w ogóle się za niego zabierać.
 
Aschaar jest offline