Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2009, 17:33   #8
Token
 
Token's Avatar
 
Reputacja: 1 Token ma z czego być dumnyToken ma z czego być dumnyToken ma z czego być dumnyToken ma z czego być dumnyToken ma z czego być dumnyToken ma z czego być dumnyToken ma z czego być dumnyToken ma z czego być dumnyToken ma z czego być dumnyToken ma z czego być dumnyToken ma z czego być dumny
Dla mnie ciekawy pomysł. Może nie widzę tutaj za bardzo szans na drastyczny rozwój zdolności językowych, zawsze to jednak jakaś odmiana. Może ktoś jednak czegoś się nauczy.
Tyle tylko, że jedna mała kwestia. Co to ma być za sesja? Nie chcę czytać tu całej rekrutacji. Chodzi mi raczej o same realia rozgrywki, które z oczywistych względów mają wpływ na sam język. Jak wiadomo angielski jest najpowszechniejszym dialektem na świecie. Stąd też jego niesamowicie szybki rozwój. Więc gdyby miała to być sesja fantasy, wolałbym nie widzieć języka używanego obecnie. Zresztą po rodzimemu też nie piszemy "Siema Rodgar, jak leci?". Z drugiej natomiast strony, istnieje tyle przestarzałych słów, że szukanie ich po słownikach mogłoby zająć kupę czasu.
Z drugiej strony, gdyby spojrzeć w przyszłość, sytuacja wcale nie jest lepsza. Tam wypadałby już korzystać z języka specjalistycznego. "Silnik bezsprężarkowy o działaniu naciągłym" jako "Hyper Engine", czy coś w ten deseń, również ma u mnie krechę.
 
__________________
And then ...
Token jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem