Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2009, 22:29   #10
michau
 
michau's Avatar
 
Reputacja: 1 michau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłość
Oho, nie spodziewałem się takiego odzewu.

OK, zgodzę się z tym, że skoro zezwolilibyśmy na pisanie w języku angielskim, to przyzwolenie na inne języki musiało by się pojawić (być może nie tylko na j. niemiecki, ale i inne, co mnie by osobiście nie przeszkadzało).

No i zgodzę się, że piszemy jednak poprawną polszczyzną i póki co inne języki jednak pojawiać się na LI nie powinny (a szkoda). Ale forum w miarę rozwoju mogłoby otworzyć dział sesje w języku obcym.Co myślicie?

Ja uważam, że przybyło by nowych graczy i nowych doświadczeń- to sugestia z mojej strony. Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi stwierdziłem, że zrezygnuję ze stworzenia sesji w j. angielskim. Nie chcę tu faworyzować jednego z obcych języków (co do samej sesji, bo ktoś pytał, byłyby to klimaty post-apokaliptycznego świata, głównie na bazie Fallout'a).

Jeśli kiedyś forum pokusi się o odpowiedni dział, wtedy pogramy. Póki co bądźmy cierpliwi No chyba, że moje nerwy nie wytrzymają i otworzę rekrutację (czego jednak nie mam zamiaru zrobić, jak napisałem

Co do wypowiedzi Aschaar'a i zapytania Czemu miałoby to służyć?- odpowiadam- nauce. Od początku zaznaczyłbym, że w sesji piszą osoby uczące się języka i mogą się tu pojawić błędy, ale głównym celem byłoby rozszerzenie słownictwa. I nie zgodzę się tu z tym, że trzeba szukać po specjalistycznych słownikach. Poza tym, skoro piszemy się na taką sesję, to chyba zdajemy sobie sprawę, że jednak chcemy się czegoś nauczyć, prawda? W zupełności wystarczyłby ling.pl i wklepywanie słówek w wyszukiwarkę (zajmuje chwile). Posty byłyby odpowiednio krótsze.

Nie chodziło by o specjalistyczne słownictwo, ale o codzienne zwroty językowe, które de facto zapominamy i które wylatują z głowy. Mówię tu głównie o tzw. fixed expressions (tzn. utartych, typowych zwrotach). Aschaar, chyba wiesz o czym piszę Niestety, ja jako MG musiałbym korygować ewentualne błędy, czyli prócz prowadzenia rozgrywki prowadziłbym ją pod kątem językowym. Sporo roboty, ale myślę, że byłoby warto.

Tyle z mojej strony
 
__________________
Fortune is fickle.
"Do not follow the Dark Side"

Ostatnio edytowane przez michau : 20-10-2009 o 22:31. Powód: dodałem jedno zdanko.
michau jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem