WÄ…tek: Graczki w rpg
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-10-2009, 18:05   #1
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
Kobiecy styl gry w RPG?

Do tego tematu zainspirował mnie wpis System sprzyjający dziewczynom niestety tak ciężki od product placement, że aż nieprzydatny w rozważaniach. Do tego widać, że pisał to facet. Ale zajrzeć można.

Pytanie zasadnicze:
Czy można powiedzieć że Kobiety grają inaczej w RPG niż mężczyźni?

A jeśli tak, to na czym polegają różnice?
Czym różnią się oczekiwania?
Czemu poświęcają więcej uwagi?
Jakie sceny je intrygujÄ…?

Mam świadomość że: to zależy, mamy zbyt małą próbę, graczki są niereprezentatywne dla populacji, poszczególne sesje są nieporównywalne, zbyt istotne są czynniki indywidualne itp...
Zaś mówienie, że kobieta i mężczyzna mają różne potrzeby to herezja w poprawnym świecie nowoczesności.

Wszelkie obserwacje z życia są mniej więcej tyle warte co teoria. Ale i tak myślę, że warto o tym pogadać. Przynajmniej wyjdzie z tego przegląd opinii na udział kobiet w sesjach, co też może być ciekawe.

Bardziej chodzi mi o graczki niż o postacie kobiece.
Raczej nie ma sensu klepać stereotypów "facet będzie siekał orkasa a kobieta pójdzie z nim na zakupy (z orkasem)".

CoÅ› od siebie dodam w swoim czasie.

Jakiś czas temu Komtur zarzucił temat Kobiety i ich postacie w RPG (Kobiety i ich postacie w grach RPG), jednak mnie nie interesują postacie kobiet tylko same kobiety (mogą nawet grać facetami, albo aseksualnym robotem).
Jest sobie jeszcze temat Kobieta a RPG (Kobiety a RPG), który jednak zatracił swój pierwotny sens, i jak to ładnei Darken podsumował: "jak na razie sprowadza się to do tego, że powtarza sie tekst "dziewczyny też grają, no grałem z dziewczynami, oho a ja nie..."itp."

EDIT: Nie, nie uważam by wymieniony przez Diriad temat był zbieżny z tym co mnie interesuje w tym.
 
__________________
Efekt masy sam siÄ™ nie zrobi, per aspera ad astra

Ostatnio edytowane przez behemot : 26-03-2010 o 22:37.
behemot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem