Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2009, 16:23   #6
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
po prostu prawda jest taka, że człowiek ma dwie osobowości w dzisiejszych czasach.
IMHO: Człowiek ma jedną osobowość. JEDNĄ. Owszem - zgadzam się - stworzył sobie, czy może raczej tworzy sobie maski. Jedną, dwie, tysiąc. To jacy się prezentujemy przez internet (dający złudne poczucie bycia "incognito") to jakaś nasza maska, nie osobowość.

Ile się ma tych masek - nieistotne. Problem leży gdzie indziej. Przez internet można powiedzieć wszystko - o sobie, o innych... Jeżeli zatem ktoś sobie stworzy maskę z kłamstw to w realnym spotkaniu ona rozsypie się.
Ja nie boję się pokazać bez jednej ze swoich internetowych masek, w realu, tak - może ktoś sobie mnie wyobrażać inaczej, ja mogę sobie kogoś wyobrażać inaczej... ale poznanie kogoś w realu nie rujnuje jego obrazu, tylko co najwyżej - zmieni go... To jest tolerancja.


Gdyby nie spotkania w realu to wszyscy tkwilibyśmy w obłudzie internetowych masek karmiąc się wzajemnie retuszowanymi w PhotoShopie zdjęciami niby swoimi i historyjkami o tym, że jesteśmy piękni, młodzi wykształceni, bogaci, zdrowi i nieśmiertelni...
 
Aschaar jest offline