Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-11-2009, 16:28   #2
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Ciężko jest cokolwiek skomentować, ponieważ nie wiadomo co komentować.


Cytat:
Napisałem sobie krótką biografię mojej postaci fantasy (to raczej nie taki typowy bohater jakim się rozgrywa sesje, ale też nie o takiego mi chodziło).
A o co chodziło? Bo jeżeli o kawałek historii / opowiadania / życiorysu do jakiegoś "second live" - to nie ma co komentować. Wolnoć Tomku w swoim domku. Komentować można coś co umieszczone jest w jakimś konkretnym świecie, czy spełnia konkretne wymogi...

Cytat:
Chciałbym, abyście wy, jako znawcy świata w którym jest umieszczona postać,
To znaczy którego świata? Tak dokładniej... Ja nie znalazłem w tym opowiadaniu jakiejkolwiek wstawki identyfikującej świat przedstawiony. Świat Fantasy? Proszę... które fantasy? Low fantasy, high fantasy; dark; urban; space czy może heroic? Aby wymienić tylko najważniejsze podgatunki.

Świat Pratchetta jest inny od świata Sapkowskiego, obaj przedstawiają świat inny niż LeGuin... A wszystko to "fantasy".

Napisałeś jakiś kawałek historii opowiadającej o życiu kogoś. Nie wiedząc do czego ta postać "ma być" ciężko cokolwiek powiedzieć. Dla mnie osobiście - pomijając płycizny logiczne (np. rządy były skuteczne, wiec skąd chaos i spory?) - trochę przekombinowane.

Jako opowiadanie się to po prostu źle czyta. Stosujesz olbrzymią ilość wtrąceń (i wtrąceń do wtrąceń). Często nie wiadomo co jest podmiotem...
Składnia i styl w wielu miejscach szwankują - po prostu trzeba się domyślać o co Ci chodzi.
 
Aschaar jest offline