Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-11-2009, 19:55   #4
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
Hej, Czas by trochę pozniechęcać potencjalnych kandydatów.

Ostrzeżenie: Ja nie mam scenariusza. Mam kilka luźnych pomysłów na to co można użyc w tego typu sesji. Nie jest to jednak sandbox (forma gry gdzie po prostu sobie żyjemy i kierujemy naszą postacią). Chciałbym aby w magiczny sposób posty moje i graczy ułożyły się w fabułę.

Wymagania: Z czego wynika, że mile widziane są osoby, które dobrze się czują z tym, że mają pociągnąć akcję, opisywać i kreować rzeczywistość wokół postaci, oraz wyręczać MG w innych obowiązkach. Optymalny byłby zdrowy dystans do swojej postaci, włącznie z gotowością do zadania jej cierpienia dla dobra fabuły. Dodatkowym atutem będzie zdolność artykułowania swoich potrzeb, oraz umiejętność prowadzenia dyskusji bez użycia ostrych narzędzi.

Sesja ma również całkiem fajne komentarze, gdzie są informacje różne.
Niewykluczone, że pojawią się kolejne wpisy (w sesji i komciach) i warto je śledzić.

Znajomość systemu nie jest potrzebna, choć przyda się pewna biegłość w konwencji Space Opery. Na Podforze Inne Systemy jest '[promocja] Gasnące Słońca' spisane przez Tadeusa i można sobie przeczytać. Mira nie zna świata i żyje.

Pewnym problemem może być spisanie szkicu Bojownika o demokracje. Jeśli ktoś się pokusi na tę ścieżkę niech operuje symbolami. Np jak napisze Ród_Szlachecki_ceniacy_Honor to ja sobie dopasuje to do świata. (wpisze Hawkwoodów) Inaczej mówiąc można napisać kartę pod uniwersalną SpaceOpere i potem się dopasuje nazwy.

Też nie oczekuje szczegółów biograficznych, bardziej chodzi o to by przekonać nas, że postać jest fajna i że będzie się miło czytać posty z jej udziałem.
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra
behemot jest offline