Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-11-2009, 21:34   #5
merill
 
merill's Avatar
 
Reputacja: 1 merill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputację
Moje typy to:

Żołnierze SGO "Narew" - przykład bohaterskiej obrony, przeciwko miażdżącej przewadze liczebnej i technicznej wroga. W końcu 10 Dywizją Pancerną dowodził twórca blitzkriegu. Nasi dali im ostro popalić, ten przykład także apropo owego wspomnienia o przegranej z przemysłem USA podwodniaków niemieckich. Można powiedzieć, że SGO też przegrała z niemiecką zbrojeniówką.

Dywizje spadochronowe: 101 i 82, zrzucone w skrajnie niesprzyjających warunkach w Normandii, wykonały swoje główne cele, umożliwiając wyjście żołnierzy desantu z plaż. Niesamowita inicjatywa, na każdym stopniu dowodzenia i zdolność do improwizacji.

2 i 5 batalion Rangersów z plaż Normandii, dostali się pod najcięższy na całej linii desantu ogień, a mimo to sforsowali przy ogromnych stratach zarówno klif Pointe du Hoc, jak i sektor Charlie.

Maruderzy merilla
(zbieżność nicków absolutnie przypadkowa) jednostka bardzo podobna do brygad Wingate'a - chinditów, dlatego stawiam ich na równi.

To by było tyle z mojej strony.
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem