Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-11-2009, 11:51   #4
Julian
 
Julian's Avatar
 
Reputacja: 1 Julian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie coś
Nie wiem czy to dobry pomysł bawić się w przenoszenie rzeczywistych programów i związanych z nimi utarczek w taką powieść, ale to już Zu najlepiej stwierdzi co mu pasuje do jego wizji świata.

Ja tak zupełnie z biegu mogę podać dwa pomysły, chociaż niespecjalnie wymyślne, to może coś to pomoże.

1. Paleta kolorów. Bardzo mocno zaznaczyłoby technologiczność świata gdybyś kolory określał nie przez słowa a zapis szesnastkowy. To znaczy, na przykład zamiast "czerwony" napisz "#FF0000". Tu jest problem, ponieważ wiele osób nie zrozumie takiego zapisu, dlatego odradzam w narracji, ale w dialogach między postaciami, czemu nie? EDIT: Aha, jakbyś się zdecydował to tutaj masz podstawową 8-bitową paletę 216 kolorów.

2. Tutaj standard - opcja szukaj. Po co sie rozglądać jak można użyć Ctrl+F? Często załuje że nie można tak w prawdziwym życiu.
 
__________________
Watch your back,
shoot straight,
conserve ammo,
and never, ever, cut a deal with a dragon.

Ostatnio edytowane przez Julian : 06-11-2009 o 11:55.
Julian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem