Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-11-2009, 20:47   #1
Sir Nevalle
 
Sir Nevalle's Avatar
 
Reputacja: 1 Sir Nevalle ma wspaniałą przyszłośćSir Nevalle ma wspaniałą przyszłośćSir Nevalle ma wspaniałą przyszłośćSir Nevalle ma wspaniałą przyszłośćSir Nevalle ma wspaniałą przyszłośćSir Nevalle ma wspaniałą przyszłośćSir Nevalle ma wspaniałą przyszłośćSir Nevalle ma wspaniałą przyszłośćSir Nevalle ma wspaniałą przyszłośćSir Nevalle ma wspaniałą przyszłośćSir Nevalle ma wspaniałą przyszłość
(Łódź)[ D&D 3.0 , 3.5 , FR , el. autorskie ] "Wojna Gildii"

"W tych dniach
Na ulicach Cytadeli
Deszcz,
Błyskiem i lśnieniem,
Przeświecającą kałużą i rozbitą szybą
Odbije upiorne obrazy,
Po ciemnych ulicach wiatr hula,
A cierpienie trwa i łka
W miejscach które znam.

W tych dniach
W świetle gwiazd
Mróz
Jak żołnierski miecz
Zalśni nad krainami martwymi
Szarą Doliną i Czerwoną Granią
Na zawsze już utraconymi
Gdzie przysypane popiołem
Jesienne trawy mrą
W zamieci wirują szare płatki
I zimne wichry mrą.

W tych dniach
W Cytadeli
Śnieg
Okrywa kołdrą jedwabną
Tych, co pod ziemią śpią.
Groby
milcząco wyrastają z bieli,
A śnieżne płatki migocą i nikną.

W tych dniach
Nad wybrzeżem Mieczy
Mgła,
A przez mgłę
Znajome okna lśnią
I kształt znajomy widać:
Cytadela
Tam wszystkie myśli biegną teraz,
tam powinniśmy dojść,
To jest nasz cel,
Ale nie tego roku
Nie. " - Wiersz ułożony przez Varnauda de Rayslin członka z Dziewiątki Neverwinter przez bitwą na Polach Rozpaczy.
-----------------------------
Po blisko stu latach pokoju , na kontynent Fareunu dociera niespodziewana fala zniszczenia i destabilizacji. Objawiła się ona w dość brutalny sposób : wojną w krainach dalekiego Południa oraz zarazą magicznego pochodzenia. Problemy zapoczątkowała tajemnicza śmierć Lorda Uthera Aragondala II , wnuka legendarnego Nashera z Neverwinter. Jakby tego było mało, na całym Wybrzeżu Mieczy trwa wojna pomiędzy Złodziejami Cienia a Harfiarzami... Na terenach Amn zapanowało embargo na towary magiczne , piraci z Luskanu najechali pogranicze Waterdeep oraz Wybrzeży Mieczy. Utrudniło to znacznie wojnę pomiędzy połączonymi siłami Ligi Lordów , Neverwinter,Amn, Dwunastu Miast oraz Waterdeep przeciwko Nekromantom z mistycznej Cytadeli Czaszek. Cytadela przed laty zebrała resztki pokonanej przez stu laty armii Króla Cieni. Nekromanci oraz Czarni Strażnicy odbudowali to miejsce i zebrali liczną armię. Doszło do bitwy na Polach Rozpaczy podczas której zginął Lord Nasher oraz jego przybrany syn Uther. Dziewiątka Neverwinter przowdzona przez sędziwego już Sir Nevalle'a przestała istnieć. Plotka głosiła , że Nasher'a zabił przywołany zza nicości przez Nekromantów ze Splotu Cieni - Czarny Garius oraz jego nowi Łupieżcy... Kapłani Cienia jednak musieli powtrzymać swoje eksperymenty na długie lata...

***
Czynnikiem , który powstrzymał nekromantów było pojawienie się osiemdziesiąt lat po upadku Króla Cieni , "Kryształowego Miasta Gilldi" o obco brzmiącej nazwie "Ravnika". Było to, jak odkryły badania Zakapturzonych Czarodziei oraz Wielogwiezdnych Płaszczy : Miasto - Plan , teraz za sprawą nie wyjaśnionych sił trwale pojawiło się na planie materialnym. Ravnika jest miastem rządzonym przez tajemnicze gildie , zwalczające siebie wzajemnie... Nikt żywy z Ravniki nie wrócił, mimo iż wielu próbowało...do niej wejść.
Tak więc poszukiwacze przygód stali się cennym towarem , mogli oni w tych niespokojnych czasach wziąć los Fareunu w swoje ręce, ale czy staną po stronie dobra lub zła ? ; tego nikt z Wiedzących nie wie...
Wiadome jest jedno: Wszystko się zmieni.
--------------------------------------------------------------------------
Tak, w ogromnym skrócie można opisać tło fabularne mojej Kampanii o tytule " Wojna Gildii".
Jak widać skorzystałem z części motywów z gry "NWN2". Moja kampania miała by uzupełnić historię , opisując co się stało sto lat po upadku Króla Cieni. Widać też , że skorzystałem z motywu jednego z rozszerzeń do gry karcianej Magic The Gathering
*
Kampania opiera się na książkach do D&D 3.0 , 3.5 oraz FR. BG zaczynają od poziomu 1 , nie ma limitu poziomu maksymalnego.
Swego bohatera można stworzyć korzystając z dowolniej książki do D&D / FR - Co to oznacza - można stworzyć np. psionika ( z Księgi Psioniki ), wojownika ze wschodu ( Księga Krain Wschodu ) i tak dalej...
Uwaga ! postacie zaczynają z dobrymi charakterami ( z oczywistą możliwością zmiany charatkeru podczas trwania sesji ...)
**
Mogą się pojawić zadania podobne ( ale nie takie same ) oraz motywy rozmów / postacie podobne ( rzecz jasna ) do BN z Gier BG1,2 ; NWN , NWN 2 , Icewind Dale 1,2 , Świątynia Pierwotnego Zła oraz Sagi o Wiedźminie / Gry Wiedźmin ( Bo jestem fanem Wiedźmina ale zapewniam, że pojawią się głównie takie wątki w rozmowach BN z BG )
***
0. Rekrutacja trwa do 24 grudnia , start kampanii po moich egzaminach czyli po sesji zimowej ( Czyli początek lutego )
1.Limit Graczy 4 - 6(7)
2.Szukam Graczy / Graczek z Łodzi / ew. okolic...
3.Miejsce Sesji : Moje mieszkanie.
4.Poziom Trudności : Rośnie z sesji na sesję .
5.Jakich szukam graczy : Kreatywnych, lubiących drobiazgowo ten system RPG , lubiących improwizację , tworzenie w trakcie gry - własne fortece , własne czary etc... Oraz rzecz jasna umiących w to grać .
6.Jaki Jestem ( Czyli słowo o MG ) : Prowadziłem sesje od 3 lat jako MG w systemach D20 , D&D oraz autorskich. Niestety cierpiałem na sydrom niekumatych,zdegenerowanych łatwymi grami na kompie oraz kodami ( Myśleli, ze to wystarczy na granie w RPG ) graczy , którym na serio myśleć się nie chciało. Więc upraszczałem sesje, aż w końcu miałem dosyć bycia MG. Postanowiłem teraz wrócić do gry, ale mam nadzieję , że się nie zawiodę... I mam nadzieję , że przez tych graczy nie straciłem zdolności manualnych do bycia MG.

Wszelkie pytania,zgłoszenia pewne PM / mail => bladecasper9@gmail.com
Prosiłbym o pisanie w postach w ramach "zaklepywania miejsc"
 

Ostatnio edytowane przez Sir Nevalle : 06-11-2009 o 20:50.
Sir Nevalle jest offline