Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-11-2009, 01:39   #1
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r
 
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r's Avatar
 
Reputacja: 1 c-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest po prostu świetnyc-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest po prostu świetnyc-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest po prostu świetnyc-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest po prostu świetnyc-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest po prostu świetnyc-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest po prostu świetnyc-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest po prostu świetnyc-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest po prostu świetnyc-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest po prostu świetnyc-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest po prostu świetnyc-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest po prostu świetny
[Komentarze] Liczmistrz

Witam,

W tym temacie poza omawianiem technicznych aspektów sesji będę od czasu do czasu umieszczał wszelkiego rodzaju pomoce do gry takie jak mapki czy opisy ważniejszych BN'ów, tak więc dobrze by było gdybyście tu od czasu do czasu zaglądali. Zresztą, za każdym razem gdy będę tu wrzucał jakieś obszerniejsze partie materiału dla Was zasygnalizuję ten fakt w wątku z sesją.

Na początek parę słów o tym jak piszecie – obowiązuje was narracja w trzeciej osobie czasu przeszłego z zachowaniem zasad ortografii i interpunkcji.

Tak piszecie co Wasz bohater robi.

-Tak piszecie co Wasz bohater mówi.

”Tak piszecie co Wasz bohater myśli.”

[Tak piszecie wszystko poza sesją].

Dialogi między sobą przeprowadzacie na gg , dlatego prosiłbym wszystkich, którzy nie mają swoich numerów wpisanych w publiczny profil o podanie ich albo tutaj albo w inny dogodny dla siebie sposób. Jeżeli przed fragmentem tekstu znajduje się imię bohatera w nawiasach kwadratowych (np. [Aragorn]), oznacza to, że ów fragment tekstu przeznaczony jest tylko dla gracza prowadzącego daną postać.

Po zamieszczeniu przeze mnie posta macie 7 dni na odpisanie. Zdaję sobie sprawę z faktu, że wszyscy mamy życie poza forum. Dlatego w sytuacji gdy z jakiś względów nie możecie odpisać w terminie uprzedzacie mnie o tym na PW albo w komentarzach. W przypadku gdy ktoś trzy razy nie odpisze bez uprzedzenia wylatuje z sesji. Na mój post będziecie czekać 3-4 dni licząc od momentu gdy odpisze ostatni gracz w danej kolejce.

Teraz słów kilka na temat tego co gracze lubią najbardziej czyli PD'ków. Wprawdzie scenariusz jest nieco krótszy niż w oryginale ale i tak jest ich sporo do zebrania. Wobec tego dopuszczam podnoszenie współczynników w trakcie przygody. Jak komuś zdarzy się uzupełnić cały schemat rozwoju to rozpoczynanie kolejnej profesji i zdobywanie nowych umiejętności i zdolności będzie wymagało działań w grze (wiadomo, poszukiwanie nauczycieli itd.). Punkty będziecie zdobywać głównie za używanie szarych komórek i dobrze napisane posty.

Jeśli chodzi o język, jakim posługują się Wasi bohaterowie to w odróżnieniu od niektórych MG nie przykładam zbytniej wagi do używania w dialogach wszelkiej maści archaizmów, oczywiście do momentu gdy ktoś nie zacznie przeginać bluzgając co drugi post w sposób charakterystyczny dla młodych, wysportowanych ludzi spędzających większość życia na klatkach schodowych. Skoro już o przekleństwach mowa to wymagam jedynie tego by pasowały one do prowadzonej przez Was postaci.

Ostatnia sprawa – avatary. Tak jak już pisałem w rekrutacji są opcjonalne. Jeżeli jednak ktoś zdecyduje się na ich wykorzystanie to moglibyśmy się umówić na ich stałą szerokość (powiedzmy 200px), żeby temat z sesją nie wyglądał potem jak przepuszczony przez maszynkę do mielenia mięsa. Zakładam, że każdy z Was potrafi to zrobić gimpem, photoshopem czy czego tam używacie.

Z mojej strony to wszystko. Reszta pewnie wyjdzie w trakcie sesji. Pierwszy post zamieszczę w sobotę. Jeśli macie jakieś pytania to zadawajcie je albo tutaj albo przez PW (z kontaktem przez gg w najbliższym czasie może być różnie).
 
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest offline