Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-11-2009, 19:22   #4
Rhaina
 
Rhaina's Avatar
 
Reputacja: 1 Rhaina ma z czego być dumnyRhaina ma z czego być dumnyRhaina ma z czego być dumnyRhaina ma z czego być dumnyRhaina ma z czego być dumnyRhaina ma z czego być dumnyRhaina ma z czego być dumnyRhaina ma z czego być dumnyRhaina ma z czego być dumnyRhaina ma z czego być dumnyRhaina ma z czego być dumny
Jak pisałam - zdecydowanie storytelling, kości tylko u mnie przed monitorem, a i to niedużo. Mimo to warto rozpisać kartę, bo wartości atrybutów są dość opisowe i dają dobry pogląd na postać: 1 to słaby, 2 - nadal nienajlepszy, 3 - typowy, 4 - dobry, 5 - bardzo dobry, 6 - maximum dla człowieka bez wspomagaczy. Analogicznie wartości umiejętności, tyle że bez górnej granicy.
Jednak nie wymagam tych cyferek. Możesz po prostu napisać historię postaci i wyszczególnić, co mniej więcej umie. Dogładzeniem tego tak, żeby się zgadzała suma punktów, można się zająć później, już po ewentualnym przyjęciu historii. Najważniejsze, żeby postać żyła.


Co do karty: na początek wybierasz rasę - jeśli inna niż człowiek, tracisz na nią priorytet A. Po drugie, magia - dla pełnowymiarowego maga pierwszy z pozostałych priorytetów (człowiek A, metaczłowiek B), dla adepta - drugi (człowiek B, metaczłowiek C - zostaje A lub B). Potem, zależnie od tego, jakie ci zostały priorytety, przyporządkowujesz je do atrybutów i umiejętności.

Zależnie od priorytetu, masz różną pulę punktów do podziału między poszczególne atrybuty i umiejętności. Jeśli grasz człowiekiem nie-magiem, możesz przydzielić atrybutom priorytet A - wtedy masz 30 punktów i możesz mieć wszystko na 5 albo większość na 6. Jeśli jest niższy, pula punktów jest odpowiednio mniejsza. Analogicznie umiejętności.

Ostateczny wynik tego wybierania i rozdzielania to po prostu:
informacja o rasie,
informacja, czy jest to mag lub adept,
lista atrybutów i ich wartości,
lista umiejętności i ich wartości.

Te wartości mogą być przybliżone. Po prostu bądźcie świadomi, że jeśli gracie elfem-magiem, to, niestety, albo będzie nieruchawy, albo dość cherlawy, albo będzie niedużo umiał innych rzeczy.

Mam nadzieję, że to trochę rozjaśniło?
 
__________________
jestem tym, czym jestem: tylko i aż człowiekiem.
nikt nie wybrał za mnie niczego i nawet klątwy rzuciłam na siebie sama.
Rhaina jest offline