Wątek: Nieuklękły
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2009, 15:48   #5
Ghoster
 
Ghoster's Avatar
 
Reputacja: 1 Ghoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodze
Cóż, co do przecinków bym się spierał, ponieważ znaki interpunkcyjne z koniecznych (przed "że" i "który"), mogą przejść do zwyczajnego faktu, iż chcę, by tekst brzmiał nieco inaczej. Czytając zdanie "Zrobił to i wydobył miecz by...", nie uraczysz takiej akcji, jak przy "Zrobił to, i wydobił miecz, by...", ponieważ brzmi to kompletnie inaczej, zaczynasz akcentować "i", ponieważ przed nim jest przecinek.
To właśnie chciałem osiągnąć, większe znaczenie słów podczas czytania, tak więc mogę usunąć parę przecinków, ale nie ograniczę ich do podstawowych zasad poprawnej pisownii.
Długie zdania - Wiem, że są długie, ale taki efekt chciałem właśnie uzyskać. Czasem trzeba pisać coś inaczej, niż się powinno.
Cytat:
Proponuję też zwrócić uwagę na to, jak przechodzisz ze zdania do zdania, bo chwilami jakbyś gubił wątek?
Hmm? Byłbym wdzięczny za wskazanie takich miejsc.
 
Ghoster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem