Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2009, 14:19   #14
Eperogenay
 
Eperogenay's Avatar
 
Reputacja: 1 Eperogenay nie jest za bardzo znanyEperogenay nie jest za bardzo znany
Zdania "podzielić MG według systemów mag wampir wilkołak" i "proponuję aby różne gatunki nie miały możliwości spotkania się" natchnęły mnie na pytanie:

Czy to będzie jeszcze sesja otwarta? Czy też trzy sesje wprowadzeniowe w jednym temacie? Sesja na 3 MG? Czy ten twór rozrastał by się, gdyby nagle pojawiła się grupka graczy chcących pograć Odmieńcami?

Myślałem o tym, by współgracze podejmowali decyzję o przyjęciu nowej osoby patrząc na to kim postać jest, zaś MG patrzył by na mechaniczną stronę podejmowanej decyzji i ew. pomagał graczowi od właśnie strony mechanicznej. Z kolei jeśli byłoby to jedynie w gestii MG, czy wyszło by to jak należy pod względem fabularnym (sesja otwarta zakłada swoistą swobodę w kreowaniu szczegółów świata i gdyby dwie takie koncepcje się pogryzły mogły by wyjść nieciekawe rzeczy).

Co do "tracenia sił na spory" faktycznie muszę przyznać, że patrząc na wypowiedzi w komentarzach do crossoverowych sesji (i braku aktywności przez rok w specjalnie przeznaczonym na takie dyskusje temacie) na tym forum mam wrażenie, że nawet trójka zgodnych MG szybko pogryzła by się, gdyby przyszło im ustalić wspólne elementy mechaniki trzech settingów, nawet na poziomie podstawowym (przy nowicjuszowych postaciach).

Storytelling teoretycznie załatwił by sprawę, ale wtedy cała idea nauczania o systemie sprowadziła by się do pisania wspólnego opowiadania osadzonego w ŚM, niż faktycznego wprowadzenia w dany system.
 
__________________
* All those who would hold Magic's Power must then pay Magic's Price.
* (...)Had Vanyel with his dying breath commanded trees to slay?
* Earth and water, air and fire, mold thy power to my desire!
* Zhai'helleva!
Eperogenay jest offline