Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2009, 16:42   #7
SuperBic
 
SuperBic's Avatar
 
Reputacja: 1 SuperBic ma w sobie cośSuperBic ma w sobie cośSuperBic ma w sobie cośSuperBic ma w sobie cośSuperBic ma w sobie cośSuperBic ma w sobie cośSuperBic ma w sobie cośSuperBic ma w sobie cośSuperBic ma w sobie cośSuperBic ma w sobie cośSuperBic ma w sobie coś
Tymczasem w Neapolu, w domu specjalnie przygotowanym dla ważnych osobistości inkwizytor przeglądał starą księgę i rozmawiał ze swoimi szpiegami. Szpiegów było trzech a każdy miał taką pospolitą facjatę, że z łatwością wmieszaliby się w otoczenie. Wiadomo, inkwizycja nie zatrudnia byle kogo. Wreszcie inkwizytor się odezwał:
- Mówicie, że kręcą się po mieście i jeszcze się nie zdecydowali. To bardzo niedobrze. Trzeba im będzie wysłać wiadomość... Zachętę do misji i pierwsze wskazówki. Dajcie im ten list. To powinno im wystarczyć.
Inkwizytor wręczył im kopertę. Na kopercie widniała pieczęć papieża.
- Na co czekacie niedojdy? Won mi stąd!
Szpiedzy spiesznie oddalili się od inkwizytora. Ten wrócił do książki, na której okładce był tytuł: "Biblia i jej skarby".

Na placu w końcu znaleźli trzech wybrańców inkwizytora i po wypowiedzi Wojciecha wręczyli mu ten list, po czym spiesznie się oddalili. Kompletnie wytrąceni z równowagi rycerze nie ścigali szpiegów. Wreszcie Wojciech po namowach towarzyszy przełamał pieczęć papieską i zaczął czytać:

Wybrańcy papieża,
chciałbym Was uświadomić jak ważna jest ta misja, którą Wam powierzę. Mam nadzieję, że podejmiecie się jej, zwłaszcza w ramach tak wielkiej nagrody. Chcę Was nieco uświadomić co do tej misji. Armia, w której się znajdujecie liczy ponad 30000 żołnierzy. Nie jest to wiele, zwłaszcza że macie odbić od brudnych, heretyckich łap święte miasto Jerozolimę. Wasza misja odbędzie się zaraz po szturmie na miasto. W jednym z lochów jest skarb, który musicie zdobyć dla Kościoła. Dalszych informacji udzielę Wam już osobiście w ziemi świętej. Mam nadzieję, że przez jakiś czas nie będę musiał Was odwiedzać.
Inkwizytor papieski z woli Jego Świątobliwości papieża Paschalisa II, Jan.


Uświadomieni rycerze zaczęli wymieniać między sobą poglądy na temat podróży i misji.
 
SuperBic jest offline