Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2009, 21:06   #22
Avaron
 
Avaron's Avatar
 
Reputacja: 1 Avaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetny
Nie pokrywa się? Pozwolę sobie na veto. White wolf operuje na naszym wyobrażeniu o wampirze jakie pokutuje w popkulturze. Tworzy ujednolica pewne wyobrażenia i wpisuje je w swoje uniwersum.

Zbiór opowiadań, który wspominasz stoi sobie na mojej półce i stoi od kilku dobrych lat, bo szczerze mówiąc nie są to arcydzieła gatunku.

Podobne zdanie mam na temat wymienionych przez Ciebie filmów. Żaden z nich nie przedstawia wilkołaka jako postaci, z którą można by się łatwo zidentyfikować. Wilkołak jest potworem, a nigdy bohaterem opowieści. Underworldowe pseudo emocje postaci pozostawię bez komentarza.

Wilkołak do Ciebie nie przemawia? No właśnie, ja też nie potrafię sobie stworzyć spójnej wizji świata wilkołaków, która nie podpadała by pod patos czy śmieszność (włochaty greenpace? ). Czuję, że w tym systemie czai się spory potencjał, ale przydał by nam się ktoś kto ma do tego klucz, czyli człowiek godny poprowadzenia sesji warsztatowej. Ktoś się znajdzie?
 
__________________
"Co będziemy dzisiaj robić Sarumanie?"
"To co zwykle Pinki - podbijać świat..."
by Marrrt
Avaron jest offline