Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-12-2009, 22:13   #3
Sagon
 
Sagon's Avatar
 
Reputacja: 1 Sagon ma w sobie cośSagon ma w sobie cośSagon ma w sobie cośSagon ma w sobie cośSagon ma w sobie cośSagon ma w sobie cośSagon ma w sobie cośSagon ma w sobie cośSagon ma w sobie cośSagon ma w sobie cośSagon ma w sobie coś
Jak dla mnie ten system jest chyba ściągnięty z Bethesdy (Morrowind, Oblivion). Ma on swoje plusy i minusy ale za tym idzie sporo mechaniki naliczania tych współczynników poprzez wykonywanie różnych czynności. Prawda jest to urealnienie gry (Atletyka wpływa na Krzepę/ Siłę/ Budowę zal. od systemu) ale jak mój przedmówca zauważyl trzeba by przy tych drzwiach i budyniu trochę posiedzieć. Można by ten system ułożyć ladnie i elegancko aby dało się nim grać, ale nie obejdzie się bez dużego liczenia, więc od razu odpadną rozgrywki w których czas i dynamika gry są najważniejsze. Jeśli natomiast chcemy się pobawić w rozwój swojej postaci a przy okazji porobić jakieś qsty to można poświęcić trochę czasu na zabawę we współczynniki. Nie ma co się bać nowych rozwiązań, nawet gdy są na początku zbyt rozległe. Pamiętajcie, to jest gra dla ludzi, a ilu ludzi tyle pomysłów. Jedni lubią Storytelling inni trochę matematyki, ktoś woli sesje w których pomacha sobie magicznym mieczem bo w końcu po to go ma, inny zaś woli pomyśleć nad rozwiązaniem zagadki i dać w łapę karczmarzowi za garść plotek.

Refi, jeśli czujesz że ten system jest godzien uwagi to rozpisz go sobie, ustal zasady i całą mechanikę, potem zbierz kilku graczy i sprawdź go w praktyce. Wtedy dopiero będziesz miał odpowiedź czy masz skórkę czy jedwab. Mnie osobiście ten system cRPGowy od Bethesdy się podoba.
 
__________________
Jeśli coś musisz zrobić to to zrób a nie gadaj o tym
Sagon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem