Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-12-2009, 21:21   #4
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
STYCZEŃ 2010 (21 stycznia ?)


Le Breton Binka "W dżungli zabija się anioły"





Opowieść o zakonnicy, na którą wydano wyrok śmierci. Sześć strzałów oddanych przez płatnego mordercę. Tak zginęła siostra Dorothy Stang. Spotkanie z zabójcą nie było dla niej zaskoczeniem. Wiedziała, że za jej głowę wyznaczono cenę. Mimo to powtarzała: „To moi ludzie. Chcę być z nimi w ich walce”. Siostrze Dorothy Stang, przez najbliższych zwanej po prostu Dot, nikt nie odebrał życia. Miała wybór. Oddała życie w sposób wolny.

[Ciach] Dwa raz wklejono powyższy akapit. Proszę uważniej przeglądać własne posty przed wysłaniem.

Opiekun działu - Adr


W dżungli zabija się anioły to oparta na faktach opowieść o kobiecie, która przez ponad trzydzieści lat mieszkała w amazońskiej dżungli wśród najuboższych. Była nauczycielką, walczyła o ich prawa, wzywała do zaprzestania rabunkowego wyrębu tropikalnych lasów. Kochała ludzi i Ziemię. Śmierć Dorothy dla tych, z którymi żyła była ogromnym ciosem. Nie odebrała im jednak nadziei.
To historia zwykłej kobiety, której pełne poświęcenia i pasji życie jest dowodem na to, że warto podążać swoją drogą.

Więcej o autorce i książce :

"W dżungli zabija się anioły", Binka Le Breton : ksiazki.TV



6 STYCZNIA 2010


David Grann "Zaginione miasto"





W 1925 roku pułkownik Percy Fawcett wyruszył do Amazonii, zamierzając dokonać najważniejszego odkrycia archeologicznego w historii. Europejczycy od wieków wierzyli, że największa dżungla świata skrywa lśniące od bogactw Eldorado. Poszukiwania tego królestwa pochłonęły tysiące ofiar. Naukowcy byli przekonani, że Amazonia to śmiertelna pułapka, w której nie przetrwałoby rozwinięte społeczeństwo. jednak Fawcett, którego śmiałe wyprawy były jedną z inspiracji „Zaginionego świata” Conan Doyle’a, przez lata gromadził świadectwa potwierdzające jego teorię. Porywając wyobraźnię milionów ludzi na całym świecie, wyruszył ze swym dwudziestojednoletnim synem. Chciał dowieść, że starożytna cywilizacja, która nazywał Z, naprawdę istniała. Zaginął wraz ze wszystkimi członkami ekspedycji.
Los Fawcetta – oraz pozostawione przez niego intrygujące wskazówki dotyczące Z – stały się obsesją setek ludzi, którzy podążyli za nim w niezbadane, dzikie obszary. Przez dziesiątki lat naukowcy i poszukiwacze przygód starali się odnaleźć ślady Fawcetta i zaginionego miasta Z. Wielu zginęło, zostało porwanych przez miejscowe plemiona lub popadło w obłęd. Gdy David Grann. dziennikarz „New Yorkera”’, zanurzył się w tajemnicę otaczającą wyprawę Fawcetta, sam trafił, jak pokolenia jego poprzedników, w „zielone piekło” dżungli.

Pułkownik Percy Fawcett był archeologiem i podróżnikiem. Interesował się także legendarną Atlantydą i skarbami południowoamerykańskich Indian. W 1925 roku wyruszył do Brazylii wraz z synem i jego przyjacielem. Obrał sobie za cel odnalezienie zaginionego indiańskiego miasta. Legenda głosi, że Fawcett otrzymał informacje od tubylców o złotym mieście w sercu amazońskiej dżungli. Prawdopodobnie jednak zarówno on jak i jego kompani zostali zabici przez Indian, albo zmarli z powodu choroby i ogólnego wycieńczenia.

NPB("034");




12 STYCZNIA 2010


Christoph Born "Piekło Gutenberga"





Moguncja, rok 1454. Syn bogatego kupca, Jan Gutenberg, udoskonala swój wynalazek, który odmieni oblicze świata: za pomocą ruchomych czcionek drukuje Biblię, co pozwoli rozpowszechnić znajomość Pisma Świętego wśród ludu. W mieście dochodzi do dwóch zabójstw. Jaki związek mają one z wynalazkiem Gutenberga? Czy młodemu sędziemu, Thomasowi Bergerowi, uda się znaleźć łączący je motyw i wykryć mordercę?
Trzymająca w napięciu, barwna powieść oparta na realiach codziennego życia piętnastowiecznego miasta i wprowadzająca w początki historii druku.



13 STYCZNIA 2010


Marc Roche "Elżbieta II. Ostatnia królowa"





W 1952 roku, gdy miała zaledwie 26 lat, jej życie zmieniło się diametralnie – nieoczekiwanie została głowa jednego z najważniejszych państw Europy. Zdaniem Marca Roche’a Elżbieta II jest ostatnia królowa na Wyspach. Nie dlatego, że wraz z jej śmiercią Wielka Brytania stanie się republiką – Elżbieta II ma aż nadto potomków mogących przejąć po niej schedę – ale dlatego, że odejdą z nią stare ideały, sięgające korzeniami belle époque i królowej Wiktorii. W tamtych latach nad imperium brytyjskim nigdy nie zachodziło słońce, a tradycyjny five o’clock był szczytem cywilizacyjnego wyrafinowania.
Tamte czasy jednak minęły. Obrazy życia współczesnej Wielkiej Brytanii, które kreśli Roche, nie pozostawiają żadnej wątpliwości. Pozostały już tylko pompatyczne rytuały i dyskusyjne decyzje, jak choćby w kwestii pogrzebu Lady Diany. Roche przybliża postać Elżbiety II w sposób daleki od hagiografii. Nie stroni od anegdot i obiektywnie opisuje wady tej skromnej, zawsze zdystansowanej kobiety. Królowa popełnia błędy, jak każdy z nas. Może dlatego cieszy się szacunkiem poddanych, którzy w większości życzą sobie, by panowała aż do śmierci.
Książka – jak wszystkie wcześniejsze biografie Elżbiety Windsor – nigdy nie została przez nią autoryzowana.
 

Ostatnio edytowane przez Adr : 30-12-2009 o 13:22. Powód: Zdublowany fragment posta
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem