Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-01-2010, 11:36   #20
darlar
Banned
 
Reputacja: 1 darlar nie jest za bardzo znany
Niestety sztuki walki w porównaniu ze sportami walki nie mają pojarki.
Taka prawda, bo zanim ktoś wykona pietnastokrotne salto z kopem z półobrotu to dostanie lufe w paszcze i zaleje się krwią, a potem trzy kopy na nerki i do szpitala.

Cytat:
Teraz spójrzmy na definicję sztuki walki.
Jest to samoobrona, polegająca na opanowaniu ciosów oraz elementów walki związanych z danym systemem poprzez trening, dyscyplinę. Ponadto uczy opanowania agresji, a także poprawia wydolność organizmu.
No właśnie, a najlepszą obroną jest atak, co udowodnił karateka (Sztuka walki) Pudzianowski, biorąc na kopy i chcąc brutalnie zamordować boksera (Sport Walki) Nejmana. Nie bawił się w karate chwyty ala kung fu panda tylko zasunął mu w czambuł.

Kapuerą czy karate, tajskiego boksera nie pokonasz, trzeba złapać krzesło i zmałać mu je na głowie. Sztuki walki są formą relaksu i rozciągania, przypominają gimnastyke w zwolnionym tempie.

Tak więc tego typu czary dla mnie istnieją tylko w grze Tekken.

Poza tym pytanie do historyków. Zdarzyło się by jakiś murzyn zasadził z półobrotu białemu? Myśle,że gdyby tak było w odwecie wprowadzonoby w całym usa obowiązek kastracji czarnych albo coś w tym stylu.

Cytat:
Cytat:Jest najniebezpieczniejszym tańcem i najpiękniejszą sztuką walki.

O ile w pierwszą część byłbym w stanie uwierzyć, o tyle w drugą, nigdy w życiu. To są subiektywne odczucia, a ja wierzę w obiektywizm.
Wiele osób trenujących kung fu może powiedzieć to samo o swoim systemie. Podobnie ćwiczący aikido, tai chi czy inne.
A ja się nie zgodzę z pierwszą częśćią. Breakdance jest niebezpieczniejszy bo kręcąc się na głowie masz 80% szansy na to, że pęknie ci kark :P
I zgodzę się z tym, że Kung Fu jest piękniejsze. Bo od gościa który sobie skacze z nogami w górze i podpiera się na rękach, wole oglądać mnicha szaolin który wyskakuje na trzy metry, obraca się 16 razy i spada głową w dół roztrzaskując nią betonowy kloc.
Albo Bruce'a Lee który robi pompki na jednym palcu dłoni i jednej stopie.

Albo coś takiego.

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=efEhlfTU4EQ[/MEDIA]
 

Ostatnio edytowane przez darlar : 06-01-2010 o 11:45.
darlar jest offline