Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-01-2010, 21:01   #4
Faurin
 
Faurin's Avatar
 
Reputacja: 1 Faurin nie jest za bardzo znanyFaurin nie jest za bardzo znanyFaurin nie jest za bardzo znanyFaurin nie jest za bardzo znany
Wybaczcie mi za tą nagłą zmianę, ale stwierdzam, że mechanika jest, hmm... nie spełniająca moich wymogów. Zbyt dużo cyferek. Za mało konkretu. No więc, może wyda się to mało profesjonalne i głupie(bo takie też to jest), ale zmieniamy mechanikę. Pytanie: na jaką? Otóż na taką, która od dawien dawna towarzyszy mi podczas jednej sesji, Łatwa, fajna i nieposiadająca wad. Otóż, na każdą walkę rzucamy k100. Ja rzucam za przeciwnika i porównujemy rzuty. Mniejszy wynik wygrywa, a wtedy wy opisujecie co robicie danej postaci. Na zwykłe istoty wystarczy jedna "runda". Na poważniejsze już trzy. Co to oznacza? Ano to, że trzeba trzy razy mieć mniejszy wynik i ją dziabnąć. Oczywiście nie tyczy to się jednej postaci. Możecie całą ekipą rzucić się na delikwenta, a będzie na pewno łatwiej. Umownie przyjmuje się, że "1" to krytyk. Jeżeli wyrzucicie właśnie jedynkę, to nawet bossy padają po jednym trafieniu.
Magowie z racji tej, że specjalizują się właśnie w magii, to ich uderzenia zwykłym orężem traktujemy jako 0,5 obrażenia, czyli mieczem musi zwykłego wioskowego głupka ciachnąć dwa razy.
Wszystko jasne? Ja myślę
Co do magii to po przemyśleniu muszę zgodzić się z contractorem. Dwa czary na turę, z tym, że jeden czar ofensywny, drugi defensywny. Magowie byli by przekozaczeni, gdybym zrobił tak, jakby zrobił przy obecnej mechanice.
Rzuty- kostnica, ale ta lastinnowa.
 
__________________
Nobody know who I realy am...
Faurin jest offline