Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2010, 11:37   #1
konrad92
 
konrad92's Avatar
 
Reputacja: 1 konrad92 nie jest za bardzo znanykonrad92 nie jest za bardzo znany
[D&D]Czarne słońce-komentarze

Witamy w sesji.

Dekalog Gry

1. Imiona postaci oraz NPCów pogrubiamy. Nie trzeba wyróżniać każdego jednego imienia, wystarczy zrobić to co jakiś czas, aby było mi i graczom łatwiej je wyróżniać.
2. Wypowiedzi postaci piszemy kursywą, natomiast myśli ujęte w Kursywą ujęte w "..."
3. Narracja w pierwszej lub trzeciej osobie jak kto woli (Za trudno byłoby niektórym w pierwszej osobie dlatego ta zmiana).
4. Jeśli ktoś ma zwierzaka sam opisuje jego działania (nie dotyczy zwierzaków-graczy).
5. Można wklejać swoje ilustracje lub muzykę; jeśli uważacie, że doda to klimatulecz max jedną na stronę nie chcę mieć filharmonii.
6. Jeśli czegoś nie napiszecie - to nie istnieje!!! Pamiętajcie więc o zabieraniu broni, bagaży, jedzeniu, piciu, a także rozglądaniu się czy nasłuchiwaniu.
7. W granicach rozsądku można tworzyć własnych NPCów (np. kelnerkę czy gońca), lub miejsca (nie musicie nas pytać, czy przy karczmie jest wychodek).
8. Jeśli chcecie wykonać większą akcję możecie zgłosić mi ją wcześniej i wspólnie opracujemy jej opis.
9. W czasie rozgrywki może zajść potrzeba wysłania ukrytej wiadomości, kod to: [ukryj=nick gracza]post[ /ukryj] (bez spacji). Ponieważ kod działa tylko na jedną osobę na raz, przy UW skierowanym do gracza prosimy zrobić kopie również dla MG.
10. W razie wątpliwości należy pytać - po to została stworzona sesjia

Pisanie postów;


1. Częstotliwość pisania postów to około dwa posty gracza na tydzień.
2. Jeśli ktoś nie może pisać (ewentualnie nie ma kompletnie pomysłu) proszę to zgłosić w komentarzach, a ja wezmę postać na chwilowego autopilota. Proszę jednak nie liczyć w takiej sytuacji, że postać zrobi coś więcej, niż chodzenie za drużyną czy jedzenie (chyba że właściciel pozostawi mi wskazówki).
3. Jeśli gracz zniknie na więcej niż dwa tygodnie bez uprzedzenia zostanie usunięty z sesji a jego bohater zabity przy pierwszej sposobności.
4. W sesji preferujemy zdania ZŁOŻONE lecz nie znaczy to kilometrowe. podam tu popularny przykład. "Idę do karczmy, po drodze zbieram grzyby; gdy już zebrałem gotuje z nich zupę i podaje na stół ze słowami Jedzcie i smacznego, po czym patrzę jak wszyscy jedzą ze smakiem i nikt się nie krzywi - bardzo się z tego cieszę." zawiera zbyt wiele informacji a o długości to lepiej nie wspominać, przez co jest nie czytelny.
5. Kolejna sprawa to odpowiedni język postaci. Jeśli Wasz bohater pochodzi ze wsi, czy małej mieściny, to nie powinna posługiwać się językiem wyrafinowanym, czy wręcz akademickim. Lecz wypowiedz typu"Kali jeść" również nie są mile widziane.


Kolejna ważna rzecz to doświadczenie wasi bohaterowie aby awansowa na kolejny poziom bardzo go potrzebują. Za każdy post otrzymujecie 1PD a inne będą rozdawane przezemnie za różne akcje i rozdzielane według rożnych czynników.



Tak jak obiecałem Osobiścię pragnę przeprosić Sayane za skopiowanie jej zasad.
 
__________________
Nadzieja to luksus, na który mnie nie stać.

Ostatnio edytowane przez konrad92 : 07-02-2010 o 16:47.
konrad92 jest offline