Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2010, 20:50   #4
adix1993
 
Reputacja: 1 adix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodze
Ad.1
Może i przesada z post raz na dzień, jestem przyzwyczajony do innych systemu PBF. Skoro jednak 3 dni, nie widze przeszkód.

Ad.2 narracja
Nie wiem, narracja 1-szo osobowa jest chyba odpowiednia (czas Przeszły). Np: Podszedłem do biurka i podniosłem lezące na nim dokumenty. Ich ciężar mnie zdziwił. Sporo jak na zwitek papierów...
Jednakże, masz za pewne racje że to może nie pasować graczą. Pozwól jednak ze udziele odpowiedź na to pytanie w późniejszym terminie. Poprosił bym o wypowiedź na tem temat innej rzeszy graczy.

Ad.3 Atrybuty
Cóż, uważam że mają one jedynie symboliczną wartość. Jestem 'przeciwnikiem' jako takim owych cech postaci w sesjach pozbawionych mechaniki. Poza tym, czy jeżeli ustawisz sobie inteligencje na 10, będziesz w stanie odegrać gościa geniusza? Siła? Tak, tu bardziej, i zwinność. Nie chciałem wam dawać ograniczeń. Jak już wspomniałem atrybuty jako takie nie odegrają roli specjalnej, acz nie mogę się także ich pozbyć.

ad.4 umiejętności
Może przesadziłem z przykładem. Ale chodzi mi o np. talent do prowadzenia samochodu (tj. jesteś znacznie lepszy od kierowców na drogach), czy np. umiejętność obsługi komputera (ale haker, tylko dobry :P ). 8 jest liczbą dobrą. Odpowiednia aby wybrać mały arsenał talentów, które przydadzą się z czasem.

Ad.5 Normy
Owszem, coś takiego. Tylko czy aby taki dom na pewno jest przydatny? a może sprawi więcej kłopotów niż sądzisz? Przemyśl to, proszę.


A teraz w woli sprostowania, tworzenie postaci jest ważne. Jednakże chciał bym aby było to przemyślane nie raz czy dwa ale kilka(naście). Zastanówcie się, proszę. Czy jak wspomniałem wyżej, wielka willa nie przeszkodzi wam zanadto, bądź tatuś z wpływami nie stanie się celem. Nie chciałem tego pisać, miało być to w woli waszego 'wstępu do gry'. Koniec podpowiedzi ode mnie .

Baczy, dzięki wielkie za zestaw pytań. W razie czego pytaj śmiało dalej.
 
adix1993 jest offline