Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-02-2010, 19:57   #1
Kaworu
 
Kaworu's Avatar
 
Reputacja: 1 Kaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputację
[Exalted]Grobowce Jade

Grobowce Jade


Wedle podań, Jade Słoneczna żyła w Pierwszej Erze, gdzie razem ze swymi braćmi uczestniczyła w Zgromadzeniu Słońca. Choć była kapłanką Słońca Niezwyciężonego, pociągała ją zarówno ścieżka mistycyzmu, jak i nauki. W swych laboratoriach sobie tylko znanym sposobem stworzyła niespotykane nigdzie indziej zaklęcia, a także cuda techniki, jedyne w swoim rodzaju. Jeśli dalej wierzyć podaniom, jej zdolności skazały ją na samotność, wolała bowiem prowadzić w odosobnieniu swe badania, nawet za cenę prawdziwego życia. Zawarła nawet pakt z Smoczą Krwią, wedle którego miała zostać zamknięta żywcem w swym mauzoleum na wieczność, pod warunkiem, iż będzie mogła w swym więzieniu zgłębiać ścieżki wiedzy, którymi nie kroczył nikt przed nią. Podobno udręczona i ogarnięta szaleństwem do dziś błąka się w swym grobie, czekając na ratunek…

Wprowadzenie

Witam serdecznie wszystkich

Tematem tej sesji będzie zwiedzanie grobowców. Nie będą to jednak zwykłe grobowce, lecz mauzolea samej Jade, legendarnej przedstawicielki Kasty Zenitu, w których wedle opowieści ukryto artefakty o niezwykłej potędze, przewyższające swoją mocą wszystko, co można spotkać w Drugiej Erze. Sama Jade też jest dość tajemniczą postacią, o której będziecie mogli się dowiedzieć więcej, zagłębiając się w fabułę.

Co będzie w tej sesji?

Dobre pytanie. Najkrótszą odpowiedzią jest- wszystko po trochu.

Najbardziej oczywisty jest wątek zwiedzania grobowców, jeśli lubisz więc klimat ruin, filmy z Indianą Jonesem i gry z serii Tomb Raider, to powinieneś się tu czuć dobrze. Nie ukrywam, że sam bardzo lubię pannę Croft i pewne wątki z jej najnowszych przygód zostaną zaadoptowane na potrzeby tej rozgrywki.

Myli się jednak ten, kto oczekuje samych ruin. Zamierzam w sesji stosować liczne retrospekcje, sięgające aż do samej Pierwszej Ery, kiedy to Wasze postaci były potężnymi bohaterami świata. To stąd, obok wiedzy wykradzionej mauzoleom, będziecie czerpać wiedzę o życiu Jade. Będziecie tu też odgrywać zwykłe wątki obyczajowe.

Jak to w Exalted, nie może też zabraknąć porządnej akcji. Strażnicy antycznych grobowców, Pomazańcy Otchłani, a także inne niebezpieczeństwa, to wszystko czeka na postaci graczy. Jeśli boicie się tego, że pójdzie Wam zbyt łatwo, to uspokajam- wrogowie będą bardzo wymagający, ale tak jak każdy, będą mieć własne cele, emocje i słabe punkty. Możecie od nich naprawdę porządnie oberwać, ale nie są jakimiś durnymi czarnymi charakterami, którzy są źli tylko po to, by gracze mieli z kim walczyć.

Ostatnią cechą, która może ściągnąć Was do tej sesji, będzie mangowość typowa dla Exalted. Kto mnie choć trochę zna, ten wie, że jestem naprawdę bardzo mangowy, zarówno jako gracz, jak i jako MG, więc jeśli pragniecie poczuć się jak w Anime, to sesja ta będzie dla Was odpowiednia.

Czego oczekuję od graczy?

Przede wszystkim odpisywania. Chciałby, żeby akcja szła gładko i bym mógł dawać posta raz w tygodniu, a w momencie, gdy trzeba czekać na innych, jest to niemożliwe.

Dobrze by również było, żeby gracze mieli dobry warsztat pisarski, choć nie wymagam tego. Priorytetem jest dla mnie zdolność odgrywania, wczucie się w świat, stworzenie interesującej postaci i poprowadzenie jej. To absolutna podstawa, bez której nie mamy o czym mówić.

Jestem też w stanie przyjąć jednego lub dwóch graczy, którzy nie mają pojęcia o settingu. Mogliby oni odegrać początkujących Pomazańców Słońca, którzy niebardzo rozumieją swoją obecną sytuację i są zagubieni. Oczywiście, z czasem, jeśli gracz dobrze odgrywałby taką postać, dorównałaby mocą innym członkom drużyny, ale pełne wyrównanie poziomów mocy może nastąpić dopiero pod koniec sesji, o ile w ogóle.

Wymagania odnośnie postaci i mechanika

Postaci powinny się znać z poprzedniego wcielenia, gdzie były jednym kręgiem. Wymagam też, by dość opisać pierwsze wcielenie postaci, gdyż będzie to mieć wielkie znaczenie w introspekcjach. Imię, wygląd i parę szczegółów to podstawa. Nie powinniście się jednak martwić, jeśli nie macie zbyt wielu pomysłów na ten okres w życiu, wszystko będzie do odegrania

Oczywiście, obecna historia postaci powinna być opisana tak samo, jeśli nie lepiej niż jej przeszłe życie. Gramy przecież w Drugiej Erze.

Co do mechaniki, to postaci mają już nieco doświadczenia, skąd dysponują na dobry początek 15 zaklęciami i 20 punktami wolnymi. Reszta procesu tworzenia herosa pozostaje bez zmian.

Co do ilości graczy… moje obserwacje jak i wcześniejsze doświadczenia z mistrzowaniem wskazują mi, że dobre sesje to te, w których jest dużo graczy. Nie jestem pewien, czy dam sobie radę, ale zważywszy na to, chciałbym poprowadzić „Grobowce” sporej grupie, około 8 osób. Zaznaczam jednak, że jeśli nie wpłynie do mnie wystarczająca liczba dobrych kart, to będziemy grać w mniejszej ekipie.

Rekrutacja kończy się 21 lutego. Są więc prawie dwa tygodnie na stworzenie postaci i ewentualne dogadanie się z MG lub/i innymi graczami

EDIT: Wiedziałem, że o czymś zapomniałem

Karty wyślijcie na maila: szymonim@wp.pl
Moje GG: 9394515
 

Ostatnio edytowane przez Kaworu : 09-02-2010 o 21:51.
Kaworu jest offline