Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-02-2010, 18:43   #1
Xoban
 
Xoban's Avatar
 
Reputacja: 1 Xoban nie jest za bardzo znanyXoban nie jest za bardzo znanyXoban nie jest za bardzo znanyXoban nie jest za bardzo znany
[Dungeons & Dragons 3,5] Wolność ponad życie

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Od dłuższego czasu nie mogąc dojść do porozumienia z moją aktualną drużyną w sprawie powrotu do starej, dobrej trzeciej edycji (DnD4th - zło!), postanowiłem poszukać potencjalnych graczy na własną rękę. I tak oto pragnę zaproponować wspólną sesję Lochów i Smoków, ze mną w roli prowadzącego.

A tak prezentują się szczegóły:
1. System DnD 3,5; świat Forgotten Realms (znajomość systemu - raczej niezbędna, świata - mile widziana).
2. Liczba graczy - 3-5.
3. W zamyśle scenariusz obfituje w sporą liczbę walk i cechuje się raczej wartka akcją, z tego też powodu nie chciałbym postów-opowiadań, wysłuchiwania wszelkich ochów i achów o wewnętrznych przemyśleniach postaci i innych smętów. To D'n'D w czystej heroicznej postaci. Liczę na posty krótkie, treściwe, ale też nie pozbawione całkowicie opisów fabularnych (dziś storytellingowi mówię NIE!).
4. Przestrzegamy zasad znajdujących się w oficjalnych podręcznikach (jednakże rezerwuje sobie prawo ostatniego słowa w istotnych sprawach).
5. Rzuty kostką i dokładne zasady przeprowadzania walk jeszcze muszę przemyśleć, jednak dla przyśpieszenia akcji muszę coś w tej gestii zrobić (zobaczymy co wymyślimy).
6. O kolejności zgłoszeń decydować będzie kolejność dostarczenia mi Kart Postaci, które uznam za wystarczające do gry.

A teraz to czego oczekuje od Kart Postaci:
1. Krótki opis postaci, zawierający między innymi imię, płeć, rasę, wiek, charakter, wyznanie. Jeśli ktoś chce może napisać coś o przeszłości swojej postaci, jednak ostatnie parę lat należy pozostawić puste (MG, czyli ja, uzupełni lukę, dodając krótkie fabularne wprowadzenie do sesji i przekaże każdemu graczowi aby się z nim zapoznał).
2. Postaci zaczynają na poziomie 8 (dopuszczam rasy niestandardowe, klasy prestiżowe itd. ale muszę najpierw wyrazić na nie zgodę, żeby nie było, że namęczyliście się na próżno).
3. Atrybuty kupujecie. Wszystko na 8, 32 punktów do wydania. Koszt podniesienia od 9-14 za 1, 15-16 za 2, 17-18 za trzy. Oczywiście uwzględniacie wszystkie korzyści z wysokiego poziomu, również podniesienie atrybutu z 4 i 8 poziomu. To powinno zagwarantować, że postacie będą w stanie stawić czoło większości wyzwań w scenariuszu.
4. Ekwipunek - brak (scenariusz przewiduje, że startujecie od zera, powód na razie nie istotny).

Na razie to wszystko. Liczę na odzew z waszej strony i ewentualne sugestie. Jeśli macie jakieś pomysły, które wpłyną pozytywnie na rozgrywkę, lub pozwolą wam jeszcze bardziej cieszyć się grą, to jestem pewien, że dojdziemy do porozumienia. Gracze są dla MG, ale i MG jest dla graczy.
 
__________________
"The Brave Do Not Fear The Grave"

Ostatnio edytowane przez Xoban : 15-02-2010 o 18:45.
Xoban jest offline