Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-03-2006, 17:23   #10
Pikazzo
 
Reputacja: 1 Pikazzo ma wyłączoną reputację
Kiedyś próbowałem sie bawić w nie podawanie graczom w ogóle rzutów, statystyk itp podczas walki (tzn tylko opisówka) ale podczas jakiś większych walk itp po prostu wymiękalem, albo będe się powtarzal setki razy albo pomysły mi sie skończą od razu... Niby jest dreszczyk ale też gracze zaczynaja się nudzić kiedy jakaś walka będaca czasami czystą formalnością jest opisywana przez pół godziny bo MG chce ich wczuc Starałem się dowiedzieć jak najwięcej o stylach walki mieczem, maczugą, toporem itp i... ...i niewiele z tego wyszło. Wiem jak się walczy na jedynki, wiem jak z tarczami, wiem co się robi a czego nie walcząc toporem czy też przeciwko kolesiowi z toporem ale w zasadzie w grze to nie jest zbyt ważne. Gracz i tak będzie wpadal na pomysl zablokowania ciosu toporem swoim mieczykiem (w końcu w podręczniku nie ma nic napisanego że nie wolno!)... A wracając do dreszczyku to niestety tak mało doświadczonym MG jak ja jest troche za łatwo się rozpędzic. Chcę opisywać to kiedy się kogoś trafia to mówie jak to cios rani ciało, jak to krew tryska, jak to boli itp... Ale potem patrzymy na rzut, na mechanike itp i w sumie się to nie sprawdza... Chciałem żeby kiedy się kogoś trafi w nieosłoniete miejsce żeby gracz był zraniony (chociaż lekko) ale potem z tych małych 'ranek' można (ba... czasami powinno) umrzeć mimo tego że w mechanice nic o tym nie ma...

A co do sztuk walki. Ja rozpoznaję kilka: bicie aby zabić, bicie aby przeżyć, mordobicie... I wbrew pozorom to sie różni Co innego gracz powinien robić kiedy zależy mu na zatłuczeniu wroga, co innego kiedy chce uciec z miejsca gdzie przeciwników jest za dużo albo chce zablokować ciosy zbyt potężnego wroga a co innego kiedy po prostu się bije (dla przyjemności np)...

Oczywiście bardzo lubie kiedy gracze opisuja co chcą dokładnie zrobić podczas walki: kopnąć, uderzyć, zaatakować z półobrotu, wyskoczyć wysoko do góry, odbić od sciany, przebiec się po suficie i rozwalić w międzyczasie stado zwierzoludzi ale czasami jest to w rzeczywistosci awykonalne lub niepraktyczne

Co do nauki sztuk walki: Yarot zdaje się pisał o tym że daje możliwosc nauki (poprawcie mnie jeśli pomylilem osoby lub fakty ) Jak to robisz? Opisujesz nauczanie lub efekty? A co kiedy się nauczy? Mówisz mu na czym polega sztuka walki czy tylko coś w stylu: 'nauczyłeś się Shun-Tzu-Hai-Ze-Um'. A później jak gracz ma to stosować? Ma opisywać co robi (używajac tego co się nauczył) czy też po prostu na początek walki mówi coś w stylu: 'będe walczył jak ninja'? Pytam bo na prawde jestem ciekawy jak coś takiego wprowadzić

//Solinarius:
Po podpisie widze, ze masz znaki pl , wiec posta też poproszę poprawić.
W widoku pisania posta znajdziesz przycisk "pisownia" po to został zrobiony, żeby nikt nie był zmuszony czytać takich postów


+Edit: Poprawiłem Nie zauważyłem w regulaminie wzmianki o tym że trzeba pisać z polskimi znakami ale to raczej moja wina I oczywiscie jak głupi poprawiałem wszystko ręcznie zamiast przepuścić przez Worda więc pewnie (niestety) jeszcze parę błędów zostało...
 
__________________
"People say I talk too much
I don't care I talk too much
Momma say I failed in life
I don't care I failed in life
Daddy says I drink too much
I don't care I drink too much"
Pikazzo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem