Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-04-2006, 00:05   #17
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Może zabrzmi to jak herezja , ale proza Lovercrafta zawsze wydawała mi się zagmatwana i wyjątkowo niestrawna . Mówiąc wprost był jak dla mnie marnym pisarzem . Jednak słabość stylu skutecznie nadrobił pomysłem .
Co do popularności ZC czy raczej jej braku odpowiedz jest chyba prosta , to dość elitarny system . Barierą jest tu zarówno wiek graczy jak i doświadczenie . Po prostu trzeba trochę sie "ograć " w innych systemach by móc siąść do Cthulhu . Przeszkodą jest też na pewno specyfika systemu , tu o wiele prędzej ciebie zabiją , niż zabijesz ty ( gracze czasem są tym bezbrzeżnie zdziwieni ) . Tu liczy się klimat i nastrój , co też preferuje graczy starszych i doświadczonych . Może więc lepiej by ZC pozostał swego rodzaju śmietanką wśród systemów niż popularyzowanie go na siłę.
Natomiast jest jedna rzecz , którą widzę "wędrując' po forach . Nikt prawie nie wykorzystuje przy grze w ZC epoki wiktoriańskiej Anglii co chyba jest sporym błędem . Przecież to okres gdzie Londyn sparaliżowany był strachem przed Kubą Rozpruwaczem ( a jest to postać przemawiająca do wyobrazni każdego ) , wypraw do Konga Hagenbecka , czy w końcu Sherlocka Holmesa . Tu samo życie lub wyobraznia pisarza układała gotowe scenariusze .
 
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem