Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2010, 07:33   #2
Bielon
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1 Bielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputację
Jestem po wymianie kilku PW z osobami znającymi klimat GSów. Uzmysłowiły mi one pewien stereotyp poglądu na świat GSów, który może uwidocznić się w sesji. Moja wizja systemu ZNACZNIE OD NIEGO ODBIEGA.


Jeśli chodzi o sposób prowadzenia i klimat zabawy bliższy on będzie literaturze Gordona R. Dicksona [Dorsai], Dawida Webbera [Starfire, Honor Harrington], Żambocha postapokaliptycznego. Krótko mówiąc znacznie silniejszy wpływ technologii.


Jeśli miałbym przedstawić wzorce filmowe, to na pewno Balde Runner. Lubię brudny klimat ulic, brutalność scen, szybką akcję i nade wszystko bitwy. Zwykłe uliczne, większe starcia wojenne a od zachwytu literaturą SF również te kosmiczne.


Wybór GSów podyktowany był tym, że to jedyne SF po polsku. Inna sprawa, że to tylko system [mechanika], która mieć będzie znaczenie marginalne. Świat i wydarzenia Wasze postacie poznają z łam sesji raczej.


Myślę więc butnie, że się to uda i jest to możliwe.
 
Bielon jest offline