Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2010, 14:18   #6
Miriander
 
Miriander's Avatar
 
Reputacja: 1 Miriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie coś
Odpowiedź na pytanie Behemota [połowiczna]: Nie mam dużego doświadczenia z dodatkami z "czarnej linii" nWoDu pomimo, że grałem kilka fajnych przygód detektywistycznych na podstawce.
Nie miałem w rękach tłumaczenia Oczyma Duszy, ale wydaje się ono rozsądnym zakupem. Myślę, że jeśli nie straszny Ci język angielski, mógłbyś poorientować się i zastanowić nad zakupem dodatków Slashers i Skinchangers.
Slashers opisuje śmiertelników, którzy z różnych powodów są uzależnieni od zabijania. Wprowadza ciekawe 'story hooks', rozszerza trochę mechanikę Moralności i daje serię gotowych antagonistów.
Natomiast Skinchangers opisuje śmiertelników-złodziei skór, którzy dzięki takim praktykom mogą zmieniać swój wygląd i uzyskać odpowiednie moce. Ma również sporo zahaczek i daje mocną, mroczną alternatywę do wprowadzania zmiennokształtnych z Odrzuconych czy Changing Breeds.
Również Blasphemies, dodatek do wilkołaka, mógłby Cię zainteresować: opisuje on różnego rodzaju "herezje" wilkołacze i różnego rodzaju sekty zbierające się wokół wilkołaków mających pomieszane w głowie.

Słyszałem jeszcze o Monte Cooks World of Darkness, czyli alternatywnym settingu, w którym śmiertelnicy z nadprzyrodzonymi mocami walczą z "siłami ciemności" objawiających się w postaci wilkołaków, magów, wampirów i inszych dziwadeł. To chyba najbliższy tematycznie podręcznik do Oczyma Duszy. Hmm.... no i wspominany Hunter:the Vigil można prowadzić na różnych płaszczyznach, niekoniecznie grupa Łowców musi działać w sposób mocno zorganizowany (myślę tutaj o czymś w stylu pierwszej serii Supernatural), a mechanika i opis takich organizacji jak Lucifuge, Aegis Kai Doru czy Ascending Ones mogłaby Ci pomóc stworzyć naprawdę fajne postacie śmiertelnych "z bonusem".

Są jeszcze inne systemy spoza WoDu, takie jak Unknown Armies, których lekturę mógłbym polecić.
 

Ostatnio edytowane przez Miriander : 06-03-2010 o 14:29.
Miriander jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem