Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-03-2010, 20:01   #5
Kawairashii
 
Kawairashii's Avatar
 
Reputacja: 1 Kawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znany
Majk

Realia świata:
Z powodu dłuższej przerwy nie specjalnie jestem zadowolona z ostatniej wersji Prologu, mam nadzieje, że mi to wybaczycie. Świat, z którym będzie wam dano się zmierzyć będzie niezrozumiały, częściowo bajkowy w swój futurystyczny sposób, jednak przede wszystkim nowy i niepojętny dla człowieka XXI wieku. Informacje, które będziecie posiadać na początku to wasze własne dane osobiste, wasza przeszłość (tutaj wybaczcie ale zapomniałam dopisać we wzorze na karty postaci o Historii, znajdzie się w updacie), miejsce byłego zamieszkania, jeden wspólnie dzielony (jak wam się wydaje) sen, oraz dokładną datę wczorajszego dnia która wypadnie idealnie w 30 dni po ukazaniu się rekrutacji. Kilka informacji, o których dowiecie się już w pierwszym poście na temat świata; Jest zdradziecki, pełen niebezpieczeństw, fałszywych obietnic, oraz najistotniejsze; świat, jakim go znaliście obecnie albo się pali, albo spoczywa pod gruzami obrośniętymi 50 metrowymi drzewami rodem z lasów deszczowych. Domy, wieżowce, wszystko obrośnięte. Jednak o dziwo zniszczenia te nie wydają się być wywołane przez eony, a miesiące, większość budynków wygląda jakby została opuszczone parę dni temu. W niektórych miejscach widać wielkie kratery, ślady gigantycznych eksplozji. Gigantyczne łuski niewypałów pogrążonych w głębi wieżowców, ślady kul wypalone w barykadach. Świeża krew na ścianach, jęki i pohukiwania w tle. Jeśli odpowiadał wam świat Gier; Bioshock’a, Fallout’a oraz Stalker’a, możecie być pewni, że w większości wzoruje się właśnie na takich klimatach. Wymienię także ulubionych pisarzy i reżyserów, jak i ich dzieła, z których mam zamiar zapożyczyć.
Książki; „Ubik”, „Total Recal”, „Do Androids Dream of Electric Sheep?” – by Philip K. Dick.
Filmy; “12 monkeys”, “Brazil”, “Tideland” – by Terry Gilliam, “Delicatessen”, “The City of Lost Children” – by Jean-Pierre Jaunet
Odpowiadając na twoje pytanie; nie macie zielonego pojęcia jak wygląda świat oraz jaka jest jego przeszłość, czy sposób działania. Jedyna nadzieje waszego przeżycia to zestaw zasad, które dla każdego będą inne prócz jednej na temat „Seed” wspomnianej w Prologu.

Seed:
Jeśli znacie się, choć trochę, na anime albo mandze, to samo Seed zostało zapożyczone bardziej z serii animowanej One Piece („Devil Fruit”). Sama nazwa najprawdopodobniej ulegnie zmianie, bo nie specjalnie podoba mi się nazwa „Seed” nie da się jej odmieniać, a słowo to będzie często przewijało się w czasie gry. O ile w Bioshocku były Plazmidy i Toniki, tak tutaj (hm, God) Seed po zażyciu będzie dawało tak pasywne jak i aktywne umiejętności, jednak co należy wyróżnić ich moc będzie o wiele potężniejsza niż w samej grze, a wachlarz możliwości o wiele większy. Wszystko ograniczone waszą wyobraźnią.

Role postaci:
Co do początku gry macie wolną rękę kim kiedyś byliście. Tutaj znów wspomnę, iż zapomniałam wpisać we wzorze na karty postaci, elementu historii. Oczywiście było by o wiele lepiej gdyby talenty waszych postaci wynikały właśnie z tego kim są, np.; Lekarz z talentem do oceny stanu pacjenta jedynie za pośrednictwem spojrzenie, albo Strażak z talentem do przetrwania w palącym się budynku.

Baczy

Talenty:
Nie rozumiem pytania zatem wyjaśnię ponownie sposób działania talentów. Talenty to umiejętności które posiadamy jako człowiek, bez żadnych super mocy. Są to rzeczy które wyróżniają nas wśród normalnego społeczeństwa. Płacisz 1 punkt na kupienie sobie talentu który na początku będzie dopiero w stadium wady. Dopłacasz następne 2 punkty by rozwinąć wspomnianą wadę o poziom, w którym to wada staje się twoją zaletą. Dopłacasz następne 2 punkty by zmienić daną zaletę w znak charakterystyczny, rzecz którą wprawiasz ludzi w zdumienie i zazdrość, a także przychylność przeciwnej płci. Oczywiście jeśli chcemy mieć aż 4 super zalety musimy się liczyć z tym iż ostatni punkt będzie przeznaczony na wadę. Najlepiej byłoby ustalić z góry w jakich rzeczach postać jest zła, a w jakich dobra, tak by jako MG nie musiała randomowo wybierać w których sytuacjach poniesiecie klęskę. Oczywiście, jeśli postać będzie miała zbyt wiele wad nie oznacza to, iż będzie udawało jej się wszystko, co nie jest związane z jej wadami, zmniejsza to jedynie prawdopodobieństwo klęski na nieznanym wam polu działań.

Role postaci:
Patrz powyższe odpowiedzi; Role Postaci + Realia Świata.

Moce:
Zdradzę, iż moc jako taka będzie dzieliła się nie tylko na Pasywne i Aktywne, a także jak w przypadku Talentów, na trzy poziomy. Pierwszy nie będzie oznaczał wady, w tym przypadku. Jeśli twoim celem jest stanie się niewidzialnym, zatem w jakiś unaukowiony sposób postaramy się sprawić by twoja postać stała się niewidzialna, a mocna ta była potężniejsza z każdym poziomem. Reszta na PW na temat niewidzialności. Tak naprawdę, o ile pragnę przedstawić wam świat Dead Fable, o tyle również pragnę uczynić go lekkostrawnym dla was jako graczy. Stąd mój jedyny cel w nadzorze nad waszymi mocami to zbalansowanie ich względem siebie, by uniknąć sytuacji, w których to jedna postać potrafi żąglować, a druga niszczyć wszechświaty. To wszystko, więc bez obaw przedstawiać mi pomysły. Oczywiście „Every great power takes great respnsibility” jak powiadał wujek Ben. Zatem jeśli nasza postać staje się niewidzialna, musi być świadoma tego, iż ludzie mogą na nią wpadać, o przejściu przez pasy zapomnij, a i zmrużenie oczu na krótką drzemkę również stanie się kłopotliwe skoro twoje powieki są przeźroczyste.

Wymagania – Posty:
Każdy MG nagradza graczy za różne rodzaje działań, od podążanie zgodnie z fabuła, po trzymanie się z dala od scen erotycznych. Ja wymagam jedynie by posty nie były typowym laniem wody na pięć stron, ani dwu linijkową skrajnością. To czy kierujecie postać w samobójczym kierunku, czy podburzacie innych graczy przeciw sobie, nie ma dla mnie znaczenia, najważniejsze jest dla mnie by postać była dobrze odegrana. Jeśli stworzyliście drania, to chce by ta postać była draniem, jeśli stworzyliście tchórza, to chce uwierzyć że postać jest tchórzem. Najlepiej stwórzcie postać wzorując się na sobie, by nie mieć problemów z adaptowaniem się do scen. Wyimaginowany kręgosłup moralny, stworzonej przez was postaci musi być wiarygodny. To wszystko. Jeśli wam się to uda to oboje z pewnością będziemy zadowoleni z współpracy.

Zagadki:
Sama gra będzie przyprawiać wasze postaci o zawroty głowy. Głównie tworzone przeze mnie sesje skupiały się dzięki wspólnej pracy, na akcji wszelkiego rodzaju. Więc raczej nie dam wam usnąć. Nie ma obawy, będą zagadki, pułapki i złodzieje. A i Kurt Cobain się znajdzie jeśli tak ci na tym zależy. –smile-

Myśli Postaci:
Skoro nie ma na forum funkcji spoil/hide, na końcu postu bądź w jego trakcie będziecie zamieszczać tekst najmniejszą dostępną czcionką. Chce, aby tekst ten znajdował się w odległości jednej spacji od wszystkiego innego, co nie jest myślą. Będzie to miało podobny efekt co spoil/hide.

Gnomer

Postaci Beta:
Muszę cię rozczarować informując, iż na początku gry zaczynacie jako normalni ludzie. Twoja postać oczywiście mogła być jakimś gladiatorem w przeszłości jednak (nielegalne walki). Co do pozostania mutantem; chodziło mi bardziej o pytanie dotyczące ostatecznej wersji waszej postaci. Kim ostatecznie chcecie zostać, jakim typem super nad człowieka.

Fakt iż nie wyjaśniłam tego wcześniej miało was nakłonić do zadawania pytań.

Prolog:
Prolog jest dzielonym przez was snem, wprowadzającym do gry. Po którym każde z was się budzi. Zaczynając w randomowy sposób od:

Jest mokro i zimno...

...Jest cicho i ciasno

Jest, "czemu wiszę do górny nogami"...
 

Ostatnio edytowane przez Kawairashii : 26-03-2010 o 06:49. Powód: Pach 1.2 bug fix
Kawairashii jest offline