Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-03-2010, 13:38   #1
puszkin
 
Reputacja: 1 puszkin nie jest za bardzo znany
Zrodził się ostatnio w mojej głowie pomysł...

Zabrałem się za tworzenie systemu autorskiego, pokrótce przedstawic bym chciał świat tak naprawdę skrótowo i proszę napisac co o tym sądzicie.

Klimat:
Dark fantasy, umieszczony w szeroko pojętym "średniowieczu" z magią i technologią (gdzieś to już było?). W planach ma wyjśc mrocznie, strasznie, poważnie, smutno ale nie żeby brakowało tam humoru :P

Jak opisałbym świat:
Chciałbym łączyc w nim przeciwieństwa np właśnie mroczny, smutny i poważny ale jak trzeba będzie to i żeby było z czego się pośmiac. Walka toczyła by się pomiędzy 2 "frakcjami" :
Unią czyli właśnie ludzie, krasnoludy i gnomy (Nie wykluczam dodania jeszcze jednej rasy), tworzące mnóstwo różnych wynalazków, od broni palnej po golemy. Żyjące w wielkich miastach, prowadzące różne eksperymenty. Oczywiście klimat XII-XVw europy i bliskiego wschodu., Zależy mi na najpotężniejszym paliwie czyli na magicznych kamieniach oczywiście występuje on rzadko więc nie ma go dużo i jest bardzo cenny, poza tym znany jest czarny proch.
Sojusz czyli Elfy, orki, Zmiennokształtni?- Engiliorowie i Ngse'rte
Oczywiście te przypiski tam to są moje skróty myślowe. Zmiennokształtni - chodzi o to, że są to humanoidalne inteligentne zwierzęta powstałe dzięki pomocy wiatrów magii. W miejscach gdzie występuje tajemniczy minerał (w ziemii) tworzy sie on jednak tylko w miejscach wirów czyli tam gdzie krzyżują się wiatry magii. 2 rasa to na razie niespodzianka bo do końca sam nie mam jasno ich określonych. Generalnie sojusz przeciwstawia się niszczeniu świata przez technologię pragną chronic naturę i spuściznę swoich przodków niszczoną przez cyliwizację.
Chciałbym aby w systemie była jakaś ideologia i nawiązania do czasu współczesnego, wyjdzie więc troszkę filozoficznie.
Nie chcę aby system był przytłaczający jednak będzie on dosyc ciężki (poważny) ale jak pisałem łamany humorem. Ma byc to świat dla starszych graczy.


Mechanika najlepiej własna jednak w chwili obecnej mało mnie interesuje. Chociaż jak będzie mi brakowac weny do wymyślania świata to pewnie się za nią wezmę.

Świat będzie na pewno bardzo barwny (ah ta wyobraźnia), ale nie chcę zapeszac.

Chciałbym się dowiedziec czy mam robic go tylko dla siebie, czy może istnieje szansa na "komercyjny sukces?" (- broń boże nie chcę go tworzyc dla komercji) ale fajnie byłoby go wydac (kto nie ma takich marzeń).

Napiszcie mi czy interesuje was ten świat i czy chcielibyście dowiedziec się więcej na jego temat ew. co zmienic? Zdaję sobię sprawę, że może przypominac inne systemy jednak ani ebberon ani arcanum i inne tego typu rzeczy nie mogły trafic w moje serce (system jest właśnie dla nich ludzi pokrewnie mi myślących).

Pozdrawiam
 
puszkin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem