Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-04-2010, 11:19   #9
Kirholm
 
Kirholm's Avatar
 
Reputacja: 1 Kirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skał
Oj, oj, oj zagotowało się. Na szczęście nie jest to kubeł zimnej woli, a to dlatego iż spodziewałem się takich pytań A i odpowiedzi przygotowane mam na chwile tak palące.

1) Rozumiem, iż w internecie łatwo znaleźc takową mapę można. Jednakże, bodaj jest to mapa całego świata wykreowanego przez Sapkowskiego, a taka z kolei w początkowym stadium przygody się nie przyda. Znalazłem również coś w stylu okolic Temerii i plan miasta Wyzimy. Mówisz, że ktoś kto nie wie jaka jest stolica tegoż państwa może miec problemy z wykreowaniem karty, hmmm, będzie miał również kłopoty z uczestnictwem w sesji. Toż to elementarna wiedza jest! Pozwalam na nieco dowolne kreowanie świata, bo może ktoś czuje klimat acz nie jest fanem pełną gębą jak Ty paniczu Przyznam, iż nie jestem mistrzem w przeszukiwaniu komnaty jaką google są, dlatego dokładnej mapy Temerii znaleźc nie mogę. Wdzięczny byłbym jednak za pomoc Doktorze.

2) Jeśli chodzi o czas rozgrywania sesji to będą to wydarzenia rozgrywające się kilka lat przed Wielką Wojną i ekspansją Nilfgaardu.

3) Wymagana jest znajomośc sagi, w skład której wchodzi także Czas Pogardy... , nieprawdaż? (bodaj 2. częśc, po Krwi Elfów) Jednakże, uważam iż lektura według mnie najlepszych kilkuset kartek o białowłosym wojowniku, a mowa tu oczywiście o Ostatnim Życzeniu i Mieczu Przeznaczenia, byłaby bardzo owocna.

4) Podręcznik? Chybaś paniczu niedokładnie punkt II przeczytał. Otóż, wynika z niego, że będzie to raczej storytelling. Nie uważam więc by potrzebne było kreowanie karty postaci wziętej z obecnego na rynku systemu RPG. Chcę poczuc klimat, nie liczby. Wszak, jeśli o znaki chodzi, to możesz sięgnąc do tych z podręcznika. Nie każdy jednak takowy posiada.

5) Owszem, nie bazuję na podręczniku do RPG bo zwyczajnie go nie posiadam. Jeśli przekonasz mnie do tego, iż w takiej a nie innej sesji będzie od potrzebny i wspomoże rozgrywkę to chętnie skoczę do sklepu i zakupię takowy, oczywiście jeśli zbytnio mej sakiewki nie obciąży

6) Grafiki zaś, wydają mi się bardzo klimatyczne. Są to arty, nie screeny z gry komputerowej. Twórcy zaś takowych bazują na Geralcie przez CD Projekt stworzonym, niźli Michale Żebrowskim z filmu bądź serialu. Z względów estetycznych.

Co się tyczy gry komputerowej to zmierzyłem się z nią i pozytywne odniosłem wrażenia, acz książkę kocham miłością wielką

@Minty - kucharz niziołek byłby zapewne bardzo interesującą postacią.
 

Ostatnio edytowane przez Kirholm : 03-04-2010 o 11:51.
Kirholm jest offline