Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-04-2010, 00:50   #8
Diriad
 
Diriad's Avatar
 
Reputacja: 1 Diriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnie
Cytat:
Napisał puszkin
Napiszcie mi czy interesuje was ten świat i czy chcielibyście dowiedziec się więcej na jego temat ew. co zmienic? Zdaję sobię sprawę, że może przypominac inne systemy jednak ani ebberon ani arcanum i inne tego typu rzeczy nie mogły trafic w moje serce (system jest właśnie dla nich ludzi pokrewnie mi myślących).
To tak... Jak na razie obawiam się, że nie. Czego mi brakuje w tym świecie, to coś... No właśnie, to "coś". Jakaś cecha, która go wyróżni spośród innych. Bo zobacz - ja nie znam ani DnD, ani Arcanum, ani nawet żadnych Gothiców i Diabli, a i tak mam wrażenie, że to wszystko znam.
"OK, to fantasy, w którym są dwie strony konfliktu (nawet jeśli trochę pomieszane) i walczą ze sobą... A, takie kolejne."
Mój pomysł byłby taki - spróbuj zrobić coś, żeby, kiedy opowiadałbym o Twoim systemie np. znajomym, mógł powiedzieć w 5 zdaniach coś, co da jakiś jego obraz i nie będzie się pokrywało z połową wszystkiego. Taką chorągiewkę, którą będziesz mógł pomachać i zostać zauważonym
I to jest fantasy. Fantasy jest w ciul, że tak sie wyrażę, i żeby coś się wyróżniało, musi mieć w sobie coś naprawdę konkretnego. Nie, serio. Konkretnego jak bum cyk cyk. Bo nawet jakby było świetnie przygotowane, zależności między państwami, ludami, osobami, stylem życia a pogodą na drugim końcu świata były genialne i głębokie... To zrobione tylko z tego, co już jest, po prostu nie przejdzie. Bo dlaczego ewentualni odbiorcy mieliby się przestawiać na co innego, skoro jedno znają i lubią?

Co do wydania - w obecnym kształcie (i oczywiście zakładając dopracowanie do końca ) prawie na pewno nie dałoby się go wydać w wydawnictwie, ale istnieje kilka opcji, które mogą w tym pomóc.
a] można wydrukować na własny koszt niewiele lub bardzo niewiele - i mieć je dla siebie, wydawszy trochę kasy (ale na co!), albo sprzedawać na takiej zasadzie jak Trójcę.
b] można po prostu spisać to w pdf-ie i udostępnić w Internecie - nie zarobi się wtedy na tym ani grosza, ale przy odrobinie szczęścia i reklamy, może ktoś będzie w to grał.
c] ...albo sprzedawać w pdf-ie za symboliczną opłatą - jakoś tam

Tak czy siak, życzę powodzenia i zdecydowanie wytrwałości w pisaniu.
 
__________________
Et tant pis si on me dit que c'est de la folie - a partir d'aujourd'hui, je veux une autre vie!
Et tant pis si on me dit que c'est une hérésie - pour moi, la vraie vie, c'est celle que l'on choisit!
Diriad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem